SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

brak efektów treningu.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1314

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 33
Cwiczylem dwa miesiące na sucho, teraz kończę jeden miesiąc na kreatynie, trening mam na masę, po rękach, klatce, i wytrzymałości widać efekty ale mam 18lat 175cm 60kg waga, jem ryż tak aby spełnić 400g ww dziennie, i nie mogę przytyć, jem ryż dodatkowo, jem tak jak zawsze + przed treningiem ryż, i pytanie konkretnie jeżdżę tak ok 18/30km dziennie w zależności od dnia, średnia prędkość to 35km/H wiadomo że z górki to i 50km/H a pod 12km/H a pod silny wiatr to i 5km/h. Do sedna chciałbym was zapytać czy trening na masę jest tu do zrealizowania? Czy może lepiej przejść na trening na siłę? Czy może kupić jakiś gainer? znacie jakieś lekarstwo na moją wag?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777613

Żeby odnosić sukcesy w kształtowaniu sylwetki musimy spiąć razem kilka elementów. Do tych podstawowych należą dieta, trening siłowy oraz regeneracja. Te elementy muszą wszystkie zaistnieć w jednym czasie żeby się rozwijać.

Niestety często wydaje się trenującym, że ciężki trening wystarczy i węglowodany na danym poziomie, do którego starają się dążyć załatwiają wszystko. Niestety tak to nie działa. Nie wystarczy zaplanować jednego makroskładnika w diecie, starać się tą wartość realizować i liczyć, że będzie szło do przodu.
Dieta musi być kompleksowa czyli wyliczone zapotrzebowanie kaloryczne, dobranie makroskładników do celu i konsekwentnie realizowana. Bez tego nie ma co liczyć na progres w sylwetce.

A co realizacji celów to da się łączyć budowanie masy z innymi aktywnościami fizycznymi jednak szczególną wagę trzeba zwrócić po pierwsze na uzupełnienie tego wydatku energetycznego w diecie, a po drugie przyjrzeć się naszej regeneracji czy aby ta dodatkowa aktywność nie jest zbyt intensywna.

Polecamy również: Brak efektów ćwiczeń na siłowni: 4 główne przyczyny



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2022-09-29 15:43:52

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
A białko jesz? Bo tylko ryż i ryż

Dieta to podstawa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
www.sfd.pl/JAK_DODAĆ_ZRZUT_Z_POTRENINGU__NOWA_WERSJA_!_-t969797.html 

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 33
Nie, kiedyś brałem przez miesiąc efekt troszeczkę był też przy jeździe na rowerze, ale szybko spadło z powodu wyjazdu i braku treningu, a w mojej diecie to praktycznie nic, może 20/30g białka dziennie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 33
allegro.pl/ShowItem2.php?item=5387281590&reco_id=0fce49fc-f5ed-11e5-9ed1-027f8d968121&ars_rule_id=201&ars_source=ars&ars_socket_id=16
A może to by mi pomogło? Tylko czy jak na nim w końcu nabiorą masy to czy po miesiącu jej z powrotem nie stracę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 148 Napisanych postów 878 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 46176
Z trgo co piszesz jedyne co Ci jest w stanie pomoc to dieta bo skoro jesz 30g białka dziennie to jest tragedia, ogarnij najpierw odżywianie bo żadne suplementy tu nie pomoga
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 539 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5361
Uloz diete zbilansowana pod swoja aktywnosc, a nie aktywnosc wieszaka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 33
No to z mojego rozumowania gainer powinien mi pomóc dostarczając ww białko itp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Ryż, czyli węglowodany to zaprawa(podobnie jak tłuszcze). Do budowania mięśni potrzebojesz jeszcze cegiełek, czyli białka zwierzęcego, a więc mięsa, jajka, twarogi

Poza tym jedzenie jednego produktu non stop nie jest opcją najzdrowszą.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Przy tej wadze minimum 120g białka daj, zamiast wydawać kasy na suple to wydaj na jedzenie

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 190 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 4594
Po co chcesz wydawać kase na gainera? Skoro brakuje ci białka to już lepiej jakbys kupił odzywke białkowa. ALE jeszcze lepiej kupić jajka, serek, kotleta, itd. Jedna miarka białka da ci około 20 g białka. Średnio jedna miarka będzie cie kosztować 2-4 złotych. (W zależności jakiej firmy Kupisz). W sytuacji gdzie jesz 30 gram białka to brakuje ci jeszcze 70 gr. Czyli prosta matematyka ci pokazuje ze dziennie musisz zjeść za 10 zł procha. To nie lepiej kupić za te pieniądze kotleta i jajka?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena nowego planu treningowego

Następny temat

Ocena sylwetki i postępu

WHEY premium