SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

brak efektów

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3456

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 75 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15466
witam :)

mieszam już od dłuższego czasu w diecie i treningach, ale efekty są marne bardzo... gdzieś tam już się mocno podłamałam, doszłam do wniosku, że jestem przypadkiem, z którym nic się nie da zrobić :/ dołek minął i nabrałam sił do dalszej walki, dlatego właśnie postanowiłam zwrócić się do Was o pomoc.
zdecydowałam się na dietę, którą w innym temacie proponowała obliques, tzn. B 2,5 T 0,5 W 2,5, kolejne 2 tyg. obcinam B i W do 120. o treningu nie ma co pisać, była to ogólna rozwojówka, niebardzo wiem, jak mam się traktować. zaczęłam bać się cieżarów, bo jak pisałam w innym temacie, pojawił się problem puchnięcia nóg. nie wiem, jak powinnam je ćwiczyć. moim głównym problemem jest tkanka tłuszczowa mocno osadzona na tułowiu (plecy, brzuch, boczki), w końcu muszę się tego pozbyć. wielka prośba o pomoc (zależy mi głównie na treningu, bo z dietą raczej dam radę)!!


Płeć: Kobieta

Wiek: 22

Waga: 62

Wzrost: 170

Obwód klatki: 90

Obwód ramienia: 26

Obwód talii: 76

Obwód uda: 53

Obwód łydki: 33

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: -

Aktywność w ciągu dnia: -

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: -

Odżywianie: -

Cel: redukcja rozłożona w czasie

Ograniczenia żywieniowe: brak

Stan zdrowia: niskie ciśnienie, puchncięcie nóg

Preferowane formy aktywności fizycznej: rower, jogging, ćwiczenia siłowe w domu (mam piłkę, regulowane hantle)

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: l-karnityna, tse

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: jest możliwe

Stosowane wcześniej diety: prawie wszystko było, od dłuższego czasu mądrze
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
62*2=124g bialka jezli chcialabys przyjac taka sama ilosc wegli i 30g tluszczu to bedziesz miala tylko ok 1200kcal+ warzywa, to nadaje sie na te tygodnie o nizszej kalorycznosci.
I rozlozone na 5 posilkow
Mozesz sprobowac dodac sobie tluszczu do tego na tygodnie o wyzszej kalorycznosci. brakuje ci 300kcal/9 =30g Czyli w tygodniech o wyzszej kalorycznosci jedz po 120g wegli i bialka i 60g tluszczu dodanego.
W sumie to jednak lepsze niz dodawanie sobie kalorii tylko z wegli bo bedziesz musiala straszne ilosci kasz na sucho jesc , bez sensu, Ale mozesz tez czesc wegli zwiekszyc i tylko czesc tluszczu.
Sprobuj taka ilosc bialka juz starcza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Czy pijesz odpowiednia ilosc wody? Na redukcji trzeba duzo pic, mozesz tez dolaczyc herbatki z pokrzywy, skrzypu itd.
Po cwiczeniach silowych rob sobie lekkie aeroby, nie zapominaj o rozciąganiu. Wieczorem rób sobie masaże nóg od dolu do gory i naprzemienne prysznice, trzymaj tez nogi w gore ruszając przy tym kostkami.
W pozostale dni tez ograniczaj sie, poki co do lekkich aerobow.
Trening ogólnorozwojowy zostaw póki co, i zobacz co się dzieje. To moze byc taka początkowa reakcja, ktora z czasem przejdzie, bardzo wiele dziewczyn ma cos takiego na poczatku.
Jesteś pewna, ze nie masz problemów z nerkami?

A i powiedz jaka diete stosowalas wczesniej? Ile stosujesz ta teraz, czy zauwazylas jakies zmiany w puchnieciu, czy tak bylo od poczatku treningow i odchudzania. Czy probowalas diete typu Low Carb?

Zmieniony przez - obliques w dniu 2008-05-30 14:13:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 75 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15466
piję dużo wody, herbatę zieloną, czerwoną, pokrzywę. z nerkami jest wszystko ok, na to puchnięcie dotałam od lekarza minimalną dawkę Polfilin.
Obli, wiem, że świetnie znasz się na rzeczy, dlatego zerknij proszę na trening. wydaje mi się, że powinnam coś pokombinować, bo mam wrażenie, że jest "dosyć" słabawy. nie odczuwam właściwego zmęczenia mięśni i nie mam pewności co do dobrego wyboru ćwiczeń. poza tym mocno martwi mnie, że nie mogę się pozbyć tłuszczu z okolic talii :(( LC próbowałam, jednak zbuntowało się moje jelito i gastrolog stwierdził, że powinnam wrzucić do diety produkty pełnoziarniste.faktycznie, kiedy tak jem, czuje się lepiej. poza tym mam skłonności do popadania w stany depresyjne, dlatego wolałabym nie wywalać węgli :/ puchnięcie zaczęło się właśnie przy LC i wprowadzeniu hiit'a. ostatnio stosowałam dietę zbilansowaną, mniej więcej: 120/50/130

rozpiska
przez ostatnie 2 tygodnie podzieliłam trening:
pon, śr, piątek: plecy, klatka, brzuch
wtor, czw, sob: ręce, nogi

A. 3*15-20
1. przenoszenie sztangielki za głowę leżąc
2. wiosłowanie
3. MC
3. rozpiętki w leżeniu
4. wyciskanie leżąc
5. pompki przodem
6. brzuch

B.3*15-20
1. unoszenie sztangielek bokiem stojąc
2. unoszenie sztangielek siedząc
3. podciąganie sztangielek wzdłuż tułowia
4. uginanie ramion za sztangielkami/ w podporze
5. pompki tyłem
6. wykroki, przysiady

ogromnie proszę o korektę, ...albo zmianę całkowitą.

Zmieniony przez - jukkka w dniu 2008-05-30 16:34:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
To jest trening w domu? Jakie masz ciezarki? Pilke tez masz? Napisz czym dysponujesz, a spróbuje coś wykombinować wieczorem i ewentualnie doradzić zakupy. Sam trening brzmi w porzadku, ale oprocz cwiczen liczy sie intensywnosc tego co robimy, troche malo cwiczen, wolisz podzial, rozumiem ze masz juz za soba jakis okres cwiczen i obeznanie z cwiczeniami i ciezarem? Powinnas cwiczyc min 3 razy w tygodniu do tego jakies aeroby by sie przydaly.
Acha czyli przymierzasz sie do proporcji B/W/T w diecie 40%/40%/20%
i chcesz zrobic tak jak pisalam Kice 1600kcal 2 tyg i 1400kcal 2tyg? zasady znasz, co jak, posilki, ewentualnie odzywka bialkowa? No dobra , a powiedz jaka kaloryczność miałaś dotychczas w swojej diecie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 75 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15466
tak Obli, ćwiczę w domu mam regulowane ciężarki do 10 kg na jeden piłkę mam, poza tym twister. zrobiłam taki podział ćwiczeń, bo musiałam dostosować trening do zajęć na uczelni. teraz będę miała wolne, także może być 3* na tydzień baardziej intensywnie :) aeroby są i będą- rower, bieganie.
co do diety- tak, chcę spróbować dkł tego, co napisałaś u Kiki. chcę sprawdzić, jak zareaguję. póki co, nie mam pytań :) z kcal muszę przyznać, bywało różnie. zaczęłam już schodzić do 1200 :/
Obli, to nie jest tak, że zaczęłam redukcję i trening siłowy chwilę temu. zmagam się ze sobą od kilku lat, dopiero od pewnego czasu w mądry sposób, jednak mam wrażenie, że mój wysiłek nie jest adekwatny do wyników. wydaje mi się, że mój organizm potrzebuje naprawdę mocnych bodźców, żeby coś się ruszyło :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Napisalam dzis kolezance z dziennikow taki trening z pilka i ciezarkami, czy moze byc dla ciebie, podoba ci sie, czy wolisz cos inaczej?
https://www.sfd.pl/anittat-mój_dziennik_postępów;_-t403389-s6699.html#eot

No fakt, ze by wyjsc z zastoju trzeba wiedziec jak. Z tym sposobem co proponowalam Kika bedziesz miala dwie mozliwosci, wlasnie ta zabawe kaloriami po dwa tygodnie, takie male oszustwo dla organizmu, zanim zdazy zwolnic metabolizm to znow dostanie wieksza ilosc, duzo bialak napedza metabolizm no i czeste jedzenie. A pozniej jest jeszcze mozliwosc zabawy iloscia wegli ale to mysle ze dopiero po zejsciu nizej 20% BF bedzie konieczne.
obserwuj tez w trakcie jak za malo chudniesz obetnij po 100kcal z kazdego tygodnia.

trening tez powinno sie zmieniac, do tego silowego (no coz to taki maly silowy ale zawsze cos, a jeszcze masz sztangielki calkiem fajne wiec mozesz trzymac sie ilosci 8-12 powtorzen na serie) ja bym ci pozniej jeszcze ten trening pozmieniala dodajac intensywności w trakcie cyklu.
No i do tego min 3 razy aeroby, a moze dasz rade przycisnac 5 razy, 2 razy normalne i 3 razy krotki HIIT gdzies w dni nietreningowe
hej moze masz ochote zalozyc dziennik? Namowilam juz wczoraj jedna kolezanke tez ma zastuj, razem bedzie dobrze i obserwowac co sie dzieje i modyfikowac trening diete, dziewczyny maja juz doswiadczenie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 75 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15466
trening z opisu podoba mi się :) jutro wypróbuję i podzielę się ewentualnymi uwagami mam tylko pyt. a propos jednego- czachołamacz ze sztangielkami leżąc na piłce- chyba nie wiem, o co chodzi
dietkę stosuję od kilku dni, zobaczymy, co się będzie działo. aeroby są właściwie 6* w tygodniu. hiit'a trochę się jednak boję, ze względu na uda. jakby nie było, właśnie od niego zaczęły dziwnie reagować na wszelki wysiłek. nie wiem też, czy podczas treningu mocno męczyć nogi, czy lepiej dać im trochę luzu i ćwiczyć z mniejszymi ciężarami?
co do dziennika- myślałam o tym i to na pewno fajny pomysł. może w końcu się zdecyduję :)

plecy,klatka i brzuch dziś były- fajnie fajnie

Zmieniony przez - jukkka w dniu 2008-06-01 20:47:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3212 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10998
jeśli chodzi o czachołamacze to zerknij do dziennika Obli, chyba na 14 stronie sa fotki z tym ćwiczeniem również
I powodzenia i dobrej zabawy, bo zarównotrening napisany przez Obli jak i dieta 2/2 są świetnymi zabawkami IMO.

"Kobiety myśla, że są słabe i zbierają tłuszcz bo się starzeją,
a w rzeczywistości starzeją się bo robią się słabsze i zbierają tłuszcz"

http://*******/4b7r 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Trening z ciezarkami w domu jest lżejszy, bo nie mamy wystarczających ciężarów, a i piłka daje takie utrudnienie, ze nie sposób wziąć ciężarów, które rzeczywiście używamy w normalnych warunkach.
Ale rzeczywiscie, jak masz takie klopoty z puchnieciem, to zrób sobie na poczatek nogi lzej np. przysiady nie na jednej nodze tylko normalnie z ciężarkami (lub nawet bez) na dwóch nogach (np stojac, opierajac sie o ścianę, z pilka za plecami, turlając ja wzdłuż pleców w czasie przysiadu) tak na 20 powtorzen z zapasem, to samo wypady. MC i pozostale cwiczenia mozesz robic mocniej jak masz mozliwosci. Patrz co sie dzieje, po treningu maja prawo byc lekko opuchniete, ale nie pozniej, po treningu koniecznie pobudź w nich krążenie zmiennymi prysznicami i potrzymaj w gore robiac krazenia kostkami, powinno byc dobrze.
No jak jednak problemy beda to nie masz wyjscia jak tylko zostawic lekkie joggingi na nogi, ale moze nie bedzie tak zle, wolno wolno bedziemy wprowadzac nogi w rytm cwiczen.

Moze dołączysz do dziewczyn piszacych blogi? Bedziesz chwalila sie wynikami, i bedziemy cie dopingowac. Zawsze doradzimy w sprawie diety i cwiczen na bieżąco Na prawdę warto.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 75 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15466
już zdecydowałam, dziennik będzie :) przestałam wierzyć, że poradzę sobie z tym zastojem sama... mam głupie przekonanie, że w ogóle nic już z tym nie zrobię, dlatego potrzebuję Waszej pomocy. chcę tylko zakończyć sprawy sesjowe i będę działać. póki co, trzymam 1600kcal, za chwilę będę schodzić do 1300, z treningami słabo z powodu braku czasu :/ ostatni był w niedzielę, pon, wt- biegałam. dziś odpoczywam, a jutro już mam nadzieję, powalczę z ciężarami


Obli, mam problem z proponowanymi przez Ciebie ćwiczeniami na nogi. Nie jestem przekonana, że rozumiem je dobrze :/ są gdzieś może jakieś foty?

Zmieniony przez - jukkka w dniu 2008-06-10 09:12:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Zobacz w atlasie cwiczen na sfd, u gory strony w zakladkch, a jak nie znajdziesz (tam wykroki =przysiady wykroczne) to pytaj szczegółowo co nie jest jasne
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta dla 17 latka

Następny temat

Mleko

WHEY premium