SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

bpi - pump hd - pytanie o składnik

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 83

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 118 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 620
w rozpisce wartości jest pozycja witamina B12 (cyjanokobalamina) - 500mcg (ug) i w porcji 10gr jest tego 8,344% dziennego zapotrzebowania, a witaminy B6 jest 10mg czyli 500% dziennego zapotrzebowania.

moje pytanie dotyczy B12 czy taka dawka nie jest przesadzona i czy nie wpływa szkodliwie na zdrowie.

orientuje się, że B12 w przedtrenigówkach jest zawyżona kilkakrotnie ale takiej wartości (8,344%) jeszcze nie widziałem, mało tego na jednej ze stron w wartościach tego produktu znalazłem, że jest tego nawet 20000%

jeść to czy nie jeść?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7045 Napisanych postów 145473 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1166602
To dość standardowe. Jeść :) witaminy z gruby b wydalany wraz z moczem więc tutaj ryzyko przedawkowania przy porcji jednorazowej jest znikome
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3369 Napisanych postów 60448 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 668136
Nadmiar witam z grupy b jest wydalany z moczem. Można stosować bardzo duże dawki.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Berberyna- forma i dawkowanie