SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

bol odcinka lędzwiowego pomocy!!

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11699

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 175 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2367


witam!
mam taki problem, na zeszłych wakacjach dorobiłem się dziwnej kontuzji kręgosłupa. Otóż dźwigałem dość znaczne jak dla mnie ciężary na barki i zaczął mnie boleć kręgosłup w dolnej części. Ból minął ale gdy wznowiłem treningi bjj przy wykonywaniu wyrzutu nóg do tyłu by uchronić sie przed wejsciem w nogi owy ból powrócił i tym razem został ze mną juz na dobre:( . Po mięsiącu odwiedziłem chyba z
5 lekarzy i najpierw kazali mi przestać ćwiczyć, diagnozy były różne
(korzonki lub naciągnięcie mięśni) potem skierowali mnie na fizykoterpie(zabiegi: ID, lampa na podczerwień, laser i masaż) jednak ból nadal nie ustąpił w satysfakcjonującym stopniu. miejsca bólu przedstawiam na obrazku. na siłowni nie ćwicze juz od 3 miesiecy bjj jeszcze dłuzej czy moglibyście napisać co to moze byc za dolegliwośc i czy uda mi sie od niej uwolnić? moj bol wyglada tak ze gdy siedze i probuje dotknąć głowa mostka bol pojawia sie w podanym odcinku zaznaczonym na czerwono po czym napina sie cały odcinek zielony i czerwony. gdy leże czuje kłucie w odcinku czerwonym. mialem też problemy ze schylaniem sie. w dodatku jakos w czasie kontuzji pleców pojawił sie bol w prawym piszczelu po 200 m biegu mimo iz potrafilem kilka tygodni przebiec 8 km i nic sie nie działo. obecnie po spedzeniu prawie 2 tyg w łóżku nie odczuwam juz bolu w piszczalach. lekarz ówił o naderwaniu sciegien albo przeciążeniu tylko czy w obu przypadkach moze to trwać 8 miesiecy?!?:/ byłbym wdzięczyny za pomoc gdyż chciałbym jak najszybciej wrócic do treningów.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Są, gdybyś się zastosował do rady, którą dałem Ci dawno temu, to już byś je znał. Wiesz lepiej, wolisz się włóczyć po lekarzach - Twój problem.
Reszta żali w wątku o kręgosłupie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 317 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1000
wiem ze jestes w złej sytuacji i rozumiem to ze chcesz trenowac ale to lekarze wiedzą najlepiej co jest dla ciebie teraz dobre my raczej tu niepomożemy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 175 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2367
tak ale chodzi mi o to że hmm ich diagnozy sa radykalnie różne i być może ktos z forumowiczów również miał podobny przypadek więc mógłby podpowiedziec co zrobić by jakosz szybciej to wyleczyć
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja się jakiś czas temu dowiedziałem o kręgozmyku u siebie i ostatnia rzecz to będą rady z internetu, ehehe. tomografia, rezonans, do ortopedy i neurochirurga się wybieram, nawet myśle, czy nie lepiej iść prywatnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 845 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14892
Ja na twoim miejscu wybrałbym się prywatnie do jakiegoś dobrego lekarza, najlepiej sportowego. Wielu ortopedów naprawdę nie warto słuchać, lepiej zapłać i idź do dobrego. Na zdrowiu się nie oszczędza.

Force is what makes the athletic world go round and round and separates the men from the boys.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 175 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2367
hehe a sportowy wysłał mnie z kolei do ortopedy:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 264 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 963
Stary słuchaj lekarzy .Ja w tamtym roku nabawiłem sie kontuzji barku >> zapalenie stawu << (gram w siate od 14lat) tak mnie to bolało ze nie umialem nawet reki podnieść a oczywiscie nie chciałem przestać trenować nie przestałem :P ale grałem lewą reką :P i teraz umiem przywalić też lewa fajnie :P . Ale do rzeczy >> przez 3 miesiące chodziłem na rechabilitacje czy tam fizykoterapie ( masaż ultra dzwiekami, naświetlanie laserem , naświetlanie jakaś fioletowa lampą) dostawałem 2 razy w tygodniu zastrzyk w staw barkowy(troche bolesny) za każdym razem z innej strony ( raz od przodu, raz od tyłu , raz z góry) i tak przez 3 miesiace ... Przez cały ten okres praktycznie nie ruszałem prawą ręką, był to szczerze przerąbany czas gdzyz jestem prawo reczny , no ale wyleczyli mnie teraz znowu siecze piły i nic a nic mnie nie boli ten bark:D . Wiec radze poddać sie całkowicie zaleceniom lekarza , fizyko terapi i bardzo oszczedzac plecy a napewno wrócisz do dawnej formy :) Pozdro !!!
Aha!!! Mnie to bolało jakies 5 miesiecy zanim poszedłem do lekarza, a po rechabilitacji jeszcze jakies 3-4 miesiace odczuwałem lekki ból w barku i kazano mi go oszczedzac no i teraz jest gitara :)

Zmieniony przez - Scar86 w dniu 2008-03-15 20:55:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 175 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2367
hehe dzieki za pocieszenie:) mi jeden z nich powiedział że nic nie musze robić i do wakacji przejdzie:/ nie musze chyba pisać jak mnei ta wizja przeraziła. najwyżej skocze jeszcze raz i cóz kolejna terapia. ale racja ważne żeby w ogóle przeszło.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 676 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3152
u Ortopedy z tym nie byłeś ?? druga opcja to może być to ucisk na rdzeń w kręgosłupie , neurolog może pomóc. Czy ból reaguje na leki przeciwbólowe ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 175 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2367
wiec tak byłem u sportowego ten po tym jak przez 3-4 tyg byłem na apo-diclo i witaminach wystawił mi skierowanie do ortopedy a ten z kolei na fizykoterapie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Do fizjotorerapeuty, prywatnie. To co wyprawiają lekarze odnośnie dolegliwości kręgosłupa zasługuje na odstrzał.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Bóle pleców i kręgoslupa

Następny temat

wyniki badania krwi - potrzbna rada

WHEY premium