SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

bolące kolano

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 569

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 490 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8294
od kilku dni boli mnie prawe kolano. wydaje mi się że je przeciążyłem. zacząłem redukcje i zacząłem dużo biegać. z wcześniejszego biegania raz w tygodniu zrobiłem bieganie dwa razy dziennie po 10 minut wolnym tempem. biegałem w miekkich butach, ale po dość twardym podłożu, częściowo też po betonie. ważę 90 kg i strasznie na początku bolały mnie piszczele, a teraz to kolano.

do tego na siłowni zmieniłem klasyczne przysiady na przysiady z podkładką pod pięty, to jakoś mocniej obciąża? dodam że robię dużym ciężarem bo po 5 powtórzeń w serii rampę.

ból jest trochę dziwny bo lekko czuję to cały czas, boli mnie bardziej jak mocno wyprostuję nogę. ogólnie czuję to jak stoję (szczególnie jak przenoszę ciężar ciała na prawą nogę) lub jak mam nogę długo w jednej pozycji. np podczas wchodzenia po schodach w ogóle go nie czuję. mam tez wrażenie że jak zrobię sobię głęboki siad to przynosi mi to ulgę.

na razie ograniczyłem wysiłek. teraz nie bigam, co drugi dzień robię rowerek stacjonarny. dziś ma trening nóg i zastanawiam się czy w ogóle go nie robić czy zrobić na małym ciężarze powiedzmy 4 serie po 12 pow z ciężarem 55-60%. co radzicie?

przysiady zawsze robiłem maksymalnie głębokie. do tego to prawe kolano skrzypi mi znacznie bardziej niż lewe jak prostuje.

Zmieniony przez - hubertiger w dniu 2013-06-05 08:31:33
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pieprzone papierosy.

Następny temat

Problem z zatokami, rezonans a rendgen wykazuje co innego

WHEY premium