SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

bjj a siłownia

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2984

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 677
od 2 miesięcy trenuje bjj zastanawiam się nad ty żeby iść na siłownie czy to przydatne w bjj bo z tego co zauważyłem to siła w tym sporcie ma duże znaczenie

martin

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
Na obecnym etapie skup się na technice i raczej na kondycji. Twoje ciało wzmocni się podczas kulanek, przyzwyczai do specyficznej aktywności fizycznej.

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2405
ćwicz na drążku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 84 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1394
Tak jak mówią wyżej ćwicz kondycyjnie i ewentualnie na drążku to na początek jest dobre a potem po pół roku możesz dokładać lekką siłownie.

"Chciałem wygrać, robiłem wszystko żeby wygrać, wygrałem." Marcin Held

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 33 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9691
Gdzie to zauważyłeś tę siłownie w bjj i jej znaczenie? U początkującego siłownia może być problemem, często jest tak, że początkujący myśli, że to siła jest ważna w sporcie, żeby pewne techniki wyszły, a przez siłownię zaczyna się spinać jeszcze bardziej na sparingach, zamiast zluzować i starać się używać jak najwięcej techniki. Może to spowolnić postępy. Ja tam już jakiś czas ćwiczę i nadal nie korzystam z siłowni, wolę być częściej na macie i jak mam ochotę, się dodatkowo rozciągam albo robię wytrzymałość.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 950
Tutaj trochę się wyłamie i napisze coś innego niż koledzy. Sam stawiam pierwsze kroki na macie i początkowo na zakończenie treningu robiliśmy ćwiczenia fizyczne typu pompki, przysiady i.t.p, ale teraz sparujemy i nie ma na to czasu.
Trener wyraźnie powiedział, że siłownia przydaje się w BJJ, bo na zawodach "wszyscy są silni".
Ale tak jak mówią koledzy technika jest najważniejsza, ale warto robić sobie trening ogólny na siłowni, aby wzmocnić mięśnie całego ciała. Warto też dołożyć bieganie, albo coś innego np. walka z "cieniem" w domu, aby poprawić kondycje, bo jak pewnie już zdążyłeś zauważyć, można się bardzo zmęczyć na tej przysłowiowej "kulance" i lepiej poprawić wydolność.

Przegrany jest tylko ten, kto nie podejmuje walki.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
Nikt nie pisał że siła się nie przydaje- ale tutaj chodzi o kogoś,kto zaczyna swoją przygodę z BJJ i jest kompletnym początkującym. Jak na razie to organizm dostaje takich bodźców podczas kulanek, że siła i tak będzie się wyrabiała. I to siła specyficzna, potrzebna chwytaczowi. Nie zawsze siła wyniesiona z siłowni przełoży się w prosty sposób na siłę potrzebną w walce.

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 33 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9691
Warto dodać, że jak komuś baaardzo zależy na tej siłowni, to niech pochodzi chociaż pół roku 3 razy w tygodniu na to bjj, a nie że obładuje się wszystkim, będzie trenował jak zawodowiec, czy przynajmniej jak zawodnik startujący na zawodach, a po miesiącu da sobie spokój. Wszystkie rzeczy o których pisze prawiejakmistrz to świetna sprawa, ale na wszystko trzeba mieć czas i jakieś podstawy. Teoretyzować to sobie można, że fajnie biegać, na siłownie śmigać i najlepiej jeszcze dwa razy na macie codziennie być, plus wytrzymałość itd., ale na początek fajnie zacząć od podstaw takich jak sumienne wpadanie na mate, później można dokładać rzeczy, też powoli żeby organizm się przyzwyczaił, a im więcej czasu poświęcamy na trening to tym więcej wypadało by na regeneracje, bo i o kontuzje łatwiej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 950
Zależy jak kto lubi, wiadomo ja też dopiero zaczynam przygodę z BJJ. I nikt ci nie każe trenować jak zawodowiec, bo w początkowym czasie treningu to powinno być przede wszystkim hobby. Ja też się próbuje zmusić do biegania, bo przydała by się lepsza kondycja, ale jakoś nie mogę się zmobilizować.
Pamiętaj, że siłownia ci nie zaszkodzi, wiem że to są dodatkowe koszty i nakład czasu, ale alternatywą może być trening domatora, o którym możesz poczytać tutaj na forum.
Pozdrawiam Cię i życzę postępów na treningach!

Przegrany jest tylko ten, kto nie podejmuje walki.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
prawiejakmistrz
...Ja też się próbuje zmusić do biegania, bo przydała by się lepsza kondycja, ale jakoś nie mogę się zmobilizować.
Biegaj z kumplem - on będzie Cię mobilizował a Ty jego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1182
@prawiejakmistrz jak się nie możesz zmotywować to polecam - http://odwazsiezyc.pl/2011/11/motywacja-w-pigulce/

Co do siłowni to sam trenuję 10. miesiąc i pewnie troszkę się przydaje, ale ważniejsze jest bycie dobrze rozciągniętym, uratuje nas to nie raz z opresji i pomoże zając lepsze pozycje, przetrzymać inne :)

Zmieniony przez - Izzard w dniu 2011-12-08 20:21:12
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

3 grudnia Gale bokserskie

Następny temat

Mandat a rekrutacja do policji

WHEY premium