SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

bieganie a spalanie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 108621

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 676 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5389
Tyka, a co polecasz przed porannymi biegami i bezpośrednio po nich w kwestii diety?

Pozdro.

Cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zbyt ogólne pytanie, sprecyzuj cele i typ treningu (np. tempo i czas biegania)

generalnie, jeśli twoim celem jest odchudzanie i nie trzęsiesz się o każdy gram drogocennych mięśni to przed bieganiem (w aerobowym zakresie tętna) sama kawa a po bieganiu normalne śniadanie wynikające z diety

jeżeli chcesz się dodatkowo zabezpieczyć przed stratami mięśni to przed aerobami weź BCAA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 676 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5389
Moim celem jeśli chodzi o bieganie jest osiągniecie najlepszych czasów przy biegu na 1000m oraz w konkurencji 10x10. W związku z tym będę biegał zarówno szybko jak i wolno (przy różnym tętnie). Jednak mimo wszystko chciałbym rozbudowywać masę mięśniową (choć przy 12 różnego rodzaju treningach w tygodniu to trudne), a przynajmniej zachować obecną (wyeliminować jakiekolwiek spadki).

Cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 475
no w koncu znalazłam to czego szukałam ;)

Zaczęłam biegać 3 tygodnie temu wg.planu Budd'a Coates'a:

1 tydzien-->Biegnij 2 minuty, idź 4 minuty (powtórz 5 razy).
2 tydzien-->Biegnij 3 minuty, idź 3 minuty (powtórz 5 razy).
3 tydzien-->Biegnij 5 minut, idź 2,5 minuty (powtórz 4 razy).
4 tydzien-->Biegnij 7 minut, idź 3 minuty (powtórz 3 razy).
5 tydzien-->Biegnij 8 minut, idź 2 minuty (powtórz 3 razy).
6 tydzien-->Biegnij 9 minut, idź 2 minuty (powtórz 3 razy).
7 tydzien-->Biegnij 9 minut, idź 1 minutę (powtórz 3 razy).
8 tydzien-->Biegnij 13 minut, idź 2 minuty (powtórz 2 razy).
9 tydzien-->Biegnij 14 minut, idź 1 minutę (powtórz 2 razy).
10 tydzien-->Biegnij 30 minut

Jestem na maxa zielona,raczkująca w tej kwestii,bo nigdy nie mogłam sie jakos zmusić do wzmożonego wysiłku :/ Jak wiekszosc głupiutkich dziewczątek wolałam sie głodzic i jesc jedno jabłko dziennie co by schudnąc.Wiem,wiem,no comment.Na szczescie takie podejscie juz dawno za mną.Nie zmienila sie jednak chęc zrzucenia kilku centymetrów(huh,a zawsze chodzilo mi o kg ;) ) w dolnej partii ciała.Mam budowe gruszki,wiec cała góra jest ok ,a tłuszcz gromadzi sie na biodrach,tyłku,nogach.I stad chcialabym sie tego tłuszczu pozbyc!Poniewaz mam grube łydki ciagle drże o to,ze miesnie mi sie od biegania powiększą i juz w ogole tragedia.Czy biegajac rano na czczo po kawce wlasnie wg tego treningu truchtem w sumie uda mi sie spalić tłuszcz z nóg i pośladków?Juz po tych 3 tygodniach czuje roznice w obwodach,ale nadal boje sie o łydki.Moze dołoze basen na wysmuklenie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 444 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3950
Nie martw się, dziewczyno. To jest lekki trening, a kobietom przyrosty masy mięśniowej przychodzą z trudem. Jeżeli masz ujemny bilans kaloryczny i do tego jeszcze biegasz na czczo, to nie ma takiej siły, która Ci rozwinie te mięśnie łydek.

'Mój środek się cofa, prawe skrzydło w odwrocie, sytuacja
jest doskonała. Będę atakował.' - Marszałek Francji Ferdynand Foch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 475
Dziękiiii ! dokladnie to chcialam usłyszec
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 269 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 12973
widze, że mój temat sie dobrze trzyma ;)

mam pytanko dotyczące aerobów
W ostatnim czasie jeździłem sobie na rowerku stacjonarnym, utrzymywłem tętno 60-70 uderzen na minute. Dzisiaj pierwszy raz poszedłem sobie pobiegac, biegałem truchtem, ale przy pomiarze tętna wychodziło mi nawet troche ponad 80, nie przeszkadzało mi to jednak biegac przez 40 minut, a spokojnie dałbym rade dłużej, oddychało mi sie troche ciezko ale nie zlapałem zadyszki, oddech był regularny. Czy to oznacza, że to był jeszcze wysiłek aerobowy czy już anaerobowy ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 475
juuzef-->no trzyma sie trzyma ,bo bieganie jest the best

jestem w 4 tygodniu.Biegam 7 minut x4 z 3 minutowymi marszami pomiędzy.4 x w tygodniu.Powoli i konsekwentnie chce zblizyc sie do 10 tygodnia i biegac sobie swobodnie 30 minut bez przerwy.Zalezy mi bardzo na zrzuceniu tłuszczyku i zastanawiam sie nad czestszym treningiem.Czy moglabym biegac codziennie wolnym tempem czy tez lepiej ,zeby zostawic to tak jak jest (pon,śr,pt,sob),a w pozostałe dni włączyc cos innego? Co bedzie efektywniejsze?
Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dodać trening siłowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 475
ehhh -siłowy powiadasz? a aerobowy niet?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dietka do oceny...

Następny temat

Chudy

WHEY premium