SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

bieganie, plywanie, drążek :D - jak rozłożyć treningi

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1992

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

m

Wiek

22

Waga

90

Wzrost

190

Doświadczenie sportowe (wymień wszystkie uprawiane sporty od - do)

sw,silka

Dostęp do sprzętu

hantle,sztanga,drazek

Cel treningowy

polepsze wydolnosci, troche sily

Stosowanie suplementy (wcześniej, aktualnie)

brak

Problemy zdrowotne, przeciwwskazania medyczne, kontuzje (opis)

brak

Ograniczenia żywieniowe ze względu na zdrowie

unikam cukrów prostych :)

Dotychczasowa aktywność treningowa (rodzaj, czas, program treningowy)

silka, basen leciutko

Podaj obciążenie robocze w podstawowych ćwiczeniach: martwy ciąg, przysiad, wyciskanie leżąc, wyciskanie stojąc, wiosłowanie sztangą, podciąganie na drążku (ilość):

na klate kiedyś 125, teraz ze 110 pójdzie, ale nie cwicze juz na rekordy od hoho :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 42 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1680
cześć, nie wiem czy odpowiedni dział i czy ktoś mi pomoże.
muszę polepszyć swoje wyniki w biegu na kilometr, pływaniu i podciąganiu na drążku do egzaminu ze sprawności fizycznej.
najgorzej z pływaniem, bo ciągle się go uczę.
w biegu na kilometr sam nie wiem jak jest, raczej średnio, a muszę zejść do poniżej 3 minut. w drążku brakuje mi jednego powtórzenia, więc nie jest źle. siłke jako taką postanowiłem porzucić i ćwiczyć tylko ramiona(zależy mi też na ich powiększeniu i wzmocnieniu)
czy dobrze przemyślałem trening na tydzień:

1x siłka barki(9-12 serii)+bicepsy(9-12 serii)
1x siłka drążek (8-10 serii)+triceps (9-12 serii)
3x basen
2x bieganie

to by dawało 1 trening na dzień, chyba wystarczy? na razie tak mniej wiecej ćwiczę i nie jest źle (basen x5, ale to lekkie treningi bo ciagle sie ucze plywac).

dietę trzymam, białko ok 2g/kgmsc, tłuszcze tak samo, węgle ok. 3.5g/kgmsc

no i wlasnie co cwiczyc :)
-bieganie
1x- interwały? np. 4x 200 metrów i o interwał więcej co trening
1x- interwały-skipy

basen - kondycja+technika ? (czyli pływam sobie w te i wewte wolnym tempem jednocześnie poprawiając technikę)

to plan raczej do stycznia, jak już się nauczę lepiej pływać to będę się starał robić interwały pływając (sprinty po 50m)

co o tym myślicie, macie jakieś porady? czy nie zabrałem się do tego od dupy strony :) ?
nie mam doświadczenia z bieganiem/pływaniem, ćwiczyłem tylko troche na siłowni i sztuki walki do tej pory, a bieganie było narzędziem do redukcji tłuszczu (interwały)

Zmieniony przez - stif w dniu 2013-11-16 07:24:28

Zmieniony przez - stif w dniu 2013-11-16 07:26:33
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 147326
Witam nie będę się rozpisywał , gdyż wszystko na temat znajdziesz dobrze opisane w tym artykule .

Punk 9 i 10 .

http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=3568

pozdrawiam .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 42 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1680
ok dzieki fajne plany, o to mi chodzilo, nawet podobnie cwicze :D ale chcialem zapytac jeszcz o jedno: czy mozna trenowac 2 razy dziennie? np. rano basen, wieczorem siłownia/bieganie, i tak okolo 10-12 treningow/tydzien? trzeba po prostu wiecej jesc i spać ;) ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 147326
12 treningów w tygodniu to już częstotliwość która jest wykorzystywana przez zawodowców którzy są pod opieką lekarzy / trenerów / fizjoterapeutów itd ...

To bardzo dopracowany sposób żywienia , bardzo indywidualnie dobrane środki wspomagające regeneracje , periodyzacja treningowa , suplementy itd .....

Na takim poziomie jak ty - 4-5 treningów w tygodniu to max , inny sposób , zwiększenie częstotliwości spowoduje spadek formy czyli odwrotność ....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Można TRENOWAĆ i... trenować W pierwszym przypadku - tak jak Tomasz pisze, zajedziesz się szybciej niż myślisz. W drugim... Będziesz jednym z setek tysięcy obywateli kręcących się w kółko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 42 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1680
hmm może źle opisałem troche sytuacje ;] ale przykładowo na basenie uczę się dopiero pływać, nie pływam szybko ani nic, wiadomo, trochę się pomęczę, ale jak wrócę do domu, prześpię się i zjem, to miałem zawsze siłę zrobić porządnie trening fbw. kalorie miałem na "zero" i waga leciała, stosowałem głównie low carb. nei mówię tu o ciężkich treningach na basenie. zresztą jak nie chodziłem na basen, to też ćwiczyłem jakieś 6-7 dni w tygodniu - 3 razy siłownia (fbw), 2 razy ciężkie treningi kickboxingu i 2 razy biegi (raz interwały, raz typowe aero) i jakoś dawałem radę... wiadomo, jakiś postępów fajnych na siłowni nie było, ale teraz jak pochłaniałem więcej kcal, to siła delikatnie nawet rosła w niektórych ćwiczeniach. teraz na siłowni nie mam zamiaru robić ciężkich fbw, raczej split na same ramiona+drążek (8 serii z 15-20kg obciążenia, 2 serie bez)

dlatego teraz pomyślałem, że skoro teraz jade 5-7 treningów, to czy po prostu nie zacząć pochłaniać więcej żarcia i dodawać powoli treningów, bo jak wyczytałem, to basen jest w zasadzie "niewidzialnym masażystą" - więc pomyślałem, ze można basen potraktować jako regenerację

aha no i nie wiem czy te 12-treningów jest na pewno zarezerwowane dla "zawodowców" - miałem znajomych pływaków, którzy w wieku młodzieżowym mieli po 2 treningi dziennie i jakoś dawali radę... młody organizm chyba się powinien przyzwyczaić i dostosować, nie sądzicie? zresztą jak czuję się padnięty, to przecież zawsze można zarzucić kawę/eca, jakiś pobudzacz itd. a nie chce żeby te kalorie się marnowały, bo powoli dochodzę do 4tyś

Zmieniony przez - stif w dniu 2013-11-16 20:14:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 42 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1680
w sumie dobra, jak bede czul ze nie idzie to zwieksze kcal/odpocznę i ograniczę treningi, nie ma co się słuchać innych, bo ja sam lepiej bede znał swoj organizm, a po prostu wyznaję zasadę więcej treningu = lepsze efekty. mozecie zamknac/wywalic temat pozdro :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Masz bardzo złe podejście.
Trening - dieta - regeneracja. Jeśli brakuje jakiegokolwiek z tych elementów, spodziewać można się nie tylko nędzego progresu (tudzież jego braku), ale nawet i katastrofy, jakim jest przepalenie CUN. A już tezy padnięty - zarzucę [xxx] pozostawię bez komentarza.

Zobacz sobie jak trenują triathloniści, zobacz jaką rolę w ich treningach pełni periodyzacja

Dlaczego nie chcesz posłuchać Tomasza? Po pierwsze to doświadczony fajter, a fajterzy słyną z ekstremalnej wydolności, a po drugie sam zęby na treningach zjadł i niejedno w życiu widział.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 147326
Każdy musi się przekonać na własnych błędach .

Nie można porównywać 12 treningów na basenie do tego co przedstawiasz .

Każdy może rano robić lekki trucht a wieczorem sprinty i potraktować to jako mikro cykl treningowy - to jedynie przykład na szybko .

Próbuj swoich założeń - ja do tej pory nieraz popełnię błąd i przetrenuje się , kilku moich znajomych którzy walczą zawodowo również dochodzą do przetrenowania .

Może twój organizm się zaadoptuje do wysiłku , lub powie stanowcze NIE lub jako koleżanka pisała " będziesz się kręcił w kółko " chodząc i pytając się dlaczego ? geny ? bo stoisz w miejscu ?

To wszystko to sprawa bardzo indywidualna .

Pamiętaj tylko , przemęczony organizm , na granicach przetrenowania ( którego z takim doświadczeniem nie rozpoznasz ) jest podany na kontuje / urazy - czyli sytuacje które mogą na dłuższy czas zahamować rozwój sportowej formy .

pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Michał DT

Następny temat

Szybkosc biegu

Wiecej