SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

bardzo proszę o poradę

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1251

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 667 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7267
Witam wszystkich !

Chciałbym Was prosić o poradę dotyczącą pewnej sprawy :

otóż trenuje 3 dni pon-sr-pt i mam prace dwuzmianową (jeden tydzien pracuje 9-17 , drugi 12-20) więc jestem zmuszony w jednym tyg ćwiczyć rano w drugim wieczorem i tak naprzemian ... Nie bardzo rozłożyc posilki w tym czasie i tłuszcze...
Załóżmy że moja dieta opiera sie na 5ciu posilkach i wygladają one mniej wiecej tak (nie podaje specjalnie w gramach bo nie o to mi chodzi) :

1). płatki owsiane górskie + serek wiejski + graść orzechów + jogurt naturalny/ jajecznica + pieczywo razowe + szczypiorek,pomidor itp
2). ryż brązowy lub bastamii + piers z kurczaka/indyka + warzywa
3). kasza gryczana + polędwica wołowa/cielęca + warzywa
4). makaron pełnoziarnisty + tunczyk/łosoś
5). twaróg półtłusty + łyżka masła orzechowego

Ps. dobry taki plan dietetyczny ? nie chodzi mi o ilosc itp tylko czy np dobrze dobrane produlty we wlasciwym czasie , czy np to masło orzechowe na koniec dnia to dobry pomysl itp ?

I teraz pytanie głowne :
Jesli załóżmy trenuje RANO to moj dzien wyglada tak :

posilek 1 , trening , posilek 2 , posilek 3 , posilek 4 , posilek 5

i do ktorych posilkow powinienem dodac łyżke oliwy a do ktorych nie ?

Jeśli trenuje wieczorem to :

posilek 1 , posilek 2 , posilek 3 , posilek 4 , trening , posilek 5

i gdzie tutaj powinny byc tluszcze ? I czy w ostatnim posilku powinny byc rowniez weglowodany w tym przypadku ? (biorąc pod uwage że pije carbo po treningu) ?

Dziekuje bardzo za pomoc ...Pozdrawiam Was

"...Gdy się rodzisz - wszyscy wokół Ciebie się śmieją - a Ty płaczesz .
Żyj tak , abyś w dniu swojej śmierdzi był jedyną osobą która się śmieje - a cała reszta płakała..."

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 667 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7267
nie bardzo wiem* miało być

"...Gdy się rodzisz - wszyscy wokół Ciebie się śmieją - a Ty płaczesz .
Żyj tak , abyś w dniu swojej śmierdzi był jedyną osobą która się śmieje - a cała reszta płakała..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 667 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7267
czy może mi ktoś odpowiedzieć proszę ? to dla mnie bardzo ważne

"...Gdy się rodzisz - wszyscy wokół Ciebie się śmieją - a Ty płaczesz .
Żyj tak , abyś w dniu swojej śmierdzi był jedyną osobą która się śmieje - a cała reszta płakała..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
proszę podać btw diety dokładne

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 667 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7267
s.m.p.a dziekuje na wstępie za zainteresowanie tematem - ale tak jak wyżej wspominałem btw nie ma tu nic do rzeczy wg mnie

mi po prostu chodzi o to że biorąc pod uwage to co napisalem wyżej , czyli że cwicze tydzien w tydzien raz rano raz wieczorem - do ktorych posilkow w jednym jak i drugim przypadku powinienem dodawac łyżkę oleju lnianego powiedzmy albo oliwy ... nie chodzi mi o ilosc tylko o KIEDY

i jesli robie trening siłowy + aeroby to carbo powinienem pić po treningu siłowym czy po aerobach ? biorąc pod uwage rowniez obydwie opcje ze raz trenuje rano raz wieczorem?

"...Gdy się rodzisz - wszyscy wokół Ciebie się śmieją - a Ty płaczesz .
Żyj tak , abyś w dniu swojej śmierdzi był jedyną osobą która się śmieje - a cała reszta płakała..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
oliwę z oliwek czy olej lniay powinieneś dodać do posiłków które są oddalone nieco od treningu więc czy to bedzie 2,3,4 posiłek nie ma znaczenia. Ostatnio unikanie tłuszczy okołotreningowo także poddaje się pod wątpliwość więc wyluzuj dodaj do tego w którym Ci bedzie smakowało

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
Carbo pijesz po aero dopiero przed bcaa inaczej spalanie tk tł nie bedzie eektywne do końca poza tym trening o carbo nie bedzie eektywny

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1008
trzymaj sie zasady zeby bylo wiecej wegli w posilkach okolo-treningowych, oliwy i tluszcze do 18 (zakladam ze idziesz spac okolo 23). Skladniki diety ogulnie ok, wyzucilbym jedynie ten twarog z ostatniego posilku i zostawil jako zamiennik do posilku "1" (w razie gdyby Ci sie znudzily jajka na sniadanie).

Co do posilku "5" to dalbym bialka jaj (nie surowe) + platki owsiane na cieplej wodzie (nie mleku!) - w dni kiedy trenujesz wieczorem
same bialka jaj - w dni ktore trenujesz rano

Na treningi zabieraj wode przegotowana z miodem i cytryna...

Zmieniony przez - maQnio w dniu 2012-03-04 00:56:15

...Born to be wild...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 667 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7267
płatki owsiane na wieczor?

"...Gdy się rodzisz - wszyscy wokół Ciebie się śmieją - a Ty płaczesz .
Żyj tak , abyś w dniu swojej śmierdzi był jedyną osobą która się śmieje - a cała reszta płakała..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 667 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7267
a twaróg półtłusty nie nadaje się jako ostatni posiłek ? np + łyżka masła orzechowego albo cos

"...Gdy się rodzisz - wszyscy wokół Ciebie się śmieją - a Ty płaczesz .
Żyj tak , abyś w dniu swojej śmierdzi był jedyną osobą która się śmieje - a cała reszta płakała..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
nadaje się masło orzechowe z włoskich

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

białka jaj

Następny temat

Dieta do oceny!

WHEY premium