SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ból w mostku

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2178

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 64 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 244
Witam,
Od kilku tygodni doskwiera mi silny, uciskowy ból w mostku i promieniujący ból w obręczy barkowej pomiędzy obojczykami, a "kapturami". Ból ten występuje podczas wykonywania pompek na poręczach równoległych. Ten pierwszy, uciskowy występuje w fazie podnoszenia z wydechem, a ten drugi promieniujący (w okolicach szyi, kapturów i obojczyków) występuje po zejściu/zeskoczeniu z poręczy i rozluźnieniu mięśni oraz opuszczeniu obręczy barkowej. Ból ten jest chwilowy, występuje do kilkudziesięciu sekund po zakończeniu ćwiczenia ale nie pozwala mi na dokończenie serii.
Mógłby mi ktoś powiedzieć o co chodzi?
W niektórych momentach czuję, jakby mi się mostek zapadał do wewnątrz(nawet na wdechu). Ćwiczenie na pewno wykonuje poprawnie ale zastanawia mnie fakt czy nie jest to sprawka samych, strasznie niestabilnych poręczy, które się chwieją i zamiast skupiać się całkowicie na ćwiczeniu, skupiam się po części na utrzymaniu poręczy w równowadze. Zastanawiałem się też, czy być może nie zrobiłem sobie "kuku" opuszczając się zbyt nisko albo czy ten ból minie z czasem, gdy przyzwyczaję się do tego ćwiczenia. Co o tym sądzicie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 783
sprobuj u lekarza co on ci powie na ten temat , no skoro taka niepewne miejsce do cwiczen zmien cwiczenie .

Nigdy sie nie Poddawaj

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 64 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 244
robię plan treningowy Oliviera Lafaya, ćwiczenia zmienić się nie da. Myślałem, że ktoś zarzuci pomysłem, że to choroba wieńcowa, potwierdzając moje najgorsze obawy ale choroba wieńcowa daje znaki podczas każdego znacznego wysiłku fizycznego, a mnie boli tylko przy tym ćwiczeniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2032 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 35414
:P idz do lekarza
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 347 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6229
To normalne że boli mostek przy tych pompkach,mnie też boli ale zależy jak robie, i mam dosłownie bóle w tych samych miejscach , jest to normalne, ogólnie mostek klatka obojczyki bolą, i sa to bóle między żebrowe nic groźnego, jestem chory na serce i u kardiologa bywam 2 razy na 3msce i pytałem własnie o takie bóle, są one NORMALNE.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2032 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 35414
to dlaczego ja takich niemam ? skoro jest to normalne ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 64 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 244
sowiszon trochę mnie uspokoiłeś ale tylko trochę, bo wcześniej robiłem te pompki i nie bolało ani trochę. No pain, no Gain xP

buli09876 idź do lekarza :P
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening do oceny na mase

Następny temat

oceniac

Wiecej