SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ból w lewym barku

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1052

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 86 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9184
Witam dowiedziałem sie ze podobno 90% bólów w barku to przyczyna uszkodzonych rotatorów. moje objawy są chyba troszkę nietypowe dla tego typu kontuzji. otóż mogę spokojnie:

- spac bez bolu na stronie chorego barku
- unosic reke w bok oraz do gory bez bolu (bez problemu robie wyciskanie żołnierskie czy unoszenie sztangielek bokiem lub w wprzód)
- bez bolu wykonuje rowniez rozpietki, pompki na poreczach oraz cwiczenie na rotatory (unoszenie reki z kątem 90 stopni tak jakbym robił stop)

boli mnie jedynie przy wyciskaniu na klatkę w dolnej fazie oraz podciąganiu sztangi wzdloz ciala w gornej fazie. co ciekawe nie odczuwam bolu przez caly trening jedynie 3-4 serie są problematyczne później bez problemu moge zmienic skos na klatke i kontynuować trening prawie bez bólu.

zrobilem sobie 2 tygodnie przerwy. przez ten czas codziennie smarowalem bark naproxen żel oraz zazywalem flexit. wczoraj bylem na treningu i niestety bol przez 2 tygodnie nie ustal, zrobil sie tylko troszke mniejszy. czy w takim razie musze zglosic sie do ortopedy czy zrobic sobie jeszcze tydzien spokoju? a moze moge po prostu zaczac cwiczyc skoro boli mnie tylko przy 2 cwiczeniach i najwyzej nie bede przy klatce nisko opuszczal sztangi?

Bez rozstepow niema postepow,a kazdy rozstep to postep :)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 225 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6519
Moim zdaniem ten dodatkowy tydzień wolnego za wiele się nie zda, jak już dwa przesiedziałeś i poprawa była znikoma. Robić klatkę na pół gwizdka też nie jest dobrym rozwiązaniem, bo nie jak nie opuścisz nisko sztangi, to mięśnie się nie rozciągną. Nic nie piszesz, jak u Ciebie wygląda rozgrzewka, a to chyba będzie tu elementem kluczowym.

"Idź za głosem serca p****** presję rówieśniczą
Ćwicz to co chcesz nawet gdy kumple nie ćwiczą."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 103 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 246
Fizjoterapeuta koniecznie. Albo lekarz sportowy. A przed ćwiczeniami jakiś np. dip hot czy inny krem rozgrzewający. Terpentynka, coś takiego. Tkanki się trochę rozluźnią przed wysiłkiem. Ogólnie dbaj o rozgrzewkę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Jak wspomniano wyżej dodatkowy tydzień niewile zmieni skoro cisza ruchowa w postaci 2 tygodnii tego nie zrobiła, jeśli ból pojawił się sam w sobie wizyta u dobrego fizjoterapeuty jest efektem jakiegoś urazu (choćby nieprawidłowego ruchu z cięzarem, szarpniecia czegokolowiek) najpierw do ortopedy bo prawdopodobnie będą konieczne badania obrazowe.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Opuchniecie

Następny temat

Ból pleców

WHEY premium