SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ból kolan podczas przysiadu

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1661

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 19 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 147
Witam mam pytanie odnośnie bólu kolan wywołanego przysiadami. Chodzi o to że bolą mnie wewnętrzne strony kolan, jedyną zmienną przez którą ból mógł się objawić była zmiana rozstawu stup na węższy i to że ostatnio zacząłem biegać . Na ogól przysiady są moim najsłabszym ćwiczeniem przez co nie powinny występować żadne kontuzje ( w serii podnoszę 75kg x 5 a sam ważę 76) jest to na prawdę mały ciężar który nie powinien obciążać stawów a mimo to bolą mnie te kolana. Na ten moment odstawiłem przysiady z treningu i próbowałem wzmocnić dwugłowe uda, ból powoli zanika ( najbardziej boli podczas biegania) . A więc pytanie czym może być ten ból spowodowany? ze względu na moje długie udo powinienem używać szerokiego rostawu stup i czy takowy nie niszczy kolan ? oraz czy mam kontynuować przygodę z przysiadami gdy ból zniknie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12030 Napisanych postów 160407 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234286
Witaj!


Chodzi o to że bolą mnie wewnętrzne strony kolan, jedyną zmienną przez którą ból mógł się objawić była zmiana rozstawu stup na węższy i to że ostatnio zacząłem biegać .
moze to byc tzw. piszczel biegacza, naprężenia miesniowe, ktore dzialaja na staw kolanowy plus do tego dochodzi proces zapalny i mamy gotowa katastrofe


Na ogól przysiady są moim najsłabszym ćwiczeniem przez co nie powinny występować żadne kontuzje ( w serii podnoszę 75kg x 5 a sam ważę 76) jest to na prawdę mały ciężar który nie powinien obciążać stawów a mimo to bolą mnie te kolana.
akurat to nie bedzie regula, tak samo beda to ciezkie siady dla Twoich kolan, jak dla osoby wytrenowanej siady po 150kg, tutaj ciezar nie jest wyznacznikiem, a to, jak jesteśmy wytrenowani.

Na ten moment odstawiłem przysiady z treningu i próbowałem wzmocnić dwugłowe uda, ból powoli zanika ( najbardziej boli podczas biegania) . A więc pytanie czym może być ten ból spowodowany? ze względu na moje długie udo powinienem używać szerokiego rostawu stup i czy takowy nie niszczy kolan ? oraz czy mam kontynuować przygodę z przysiadami gdy ból zniknie?
problem z udami moze miec kilka podlozy.
1. to ze zaczales biegac i jest to nowy rodzaj wysilku, gdzie mogl wdac sie stan zapalny, bo moze zaczales zbyt ostro
2. dysbalans miesniowy pomiedzy czworkami i dwojkami i pośladkami, przez co naprężenia na stawy sa niezrownowazone.


Co by warto bylo zrobic?
ogolnie dobrym pomyslem byloby udanie sie do fizjoterapeuty by Cie obejrzal i podpowiedzial czy aparat ruchu w ciele jest ok, czy biodra, kolana, kostki nie wymagaja pracy, mobilizacji, czy ktores z miesni nie sa osabione i nie jest konieczna ich aktywacja przed treningiem, aby spelnialy np. role stabilizacyjna.
tutaj moze sie okazac ze problem jest błahy lub wymaga nieco pracy z cialem.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 27 Wiek 24 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 109
odstaw przysiady jakieś leki przeciwzapalne bym polecił i jakiś kolagen pozniej
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy można łączyć cytruline z kreatyną?

Następny temat

Od jakich ćwiczeń zacząć w wieku 14 lat?

WHEY premium