SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ból głowy po skakance

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 14805

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1299
Witam forumowiczów,
Trenuję już ponad 2 lata i robiłem już treningi o różnej intenywności, ale czegoś podobnego jeszcze nie miałem. Zaczynam zrzucać trochę brzucha po długim cyklu masowym. Wczoraj po treningu z większą liczbą powtórzeń zrobiłem 5 szybkich serii na skakance i już przy ostatniej zaczęła mnie boleć głowa. Dzisiaj zrobiłem tak samo, minęło już pół godziny a głowa mnie dalej boli. Przez pierwsze 10 minut po skakaneczce myślałem, że mnie rozsadzi.

Zastanawiam się nad przyczyną - może to być złe oddychanie w trakcie skakania? Do tego zastanawiam się czy przyczyną jest to, że w ostatnim tygodniu piłem wódkę prawie codziennie bo miałem przerwę w treningach i gości w domu ;)

Edit: Zmierzyłem ciśnienie godzinę po treningu - 143/79

Zmieniony przez - ozier w dniu 2007-06-01 19:59:47
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Temat prawie sprzed dekady, myślę że auto nie ma już tego problemu. Na przyszłość proszę patrzeć na daty przed odświeżeniem tematu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 99 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2217
Jeżeli ból odczuwasz jako ściskanie na potylicy to stawiałbym na złe oddychanie podczas ćwiczeń

Elo bombelo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1299
ból odczuwam raczej w górnych partiach głowy, ale trudno powiedzieć gdzie dokładnie. nie jest to jednak typowy ból w potylicy
dzisiaj nie robiłem skakanki i nic nie boli - nawet po ciężkich martwych ciągach gdzie po drugiej serii puls wynosił około 150. ewidentnie wyczuwam powiązanie z dynamicznymi ruchami całego ciała przy skakaniu na skakance - 2 godziny po treningu ze skakanką gdy szybko ruszałem głową w górę i w dół też bolało. zobaczymy po w poniedziałek przy kolejnej sesji ze skakanką

myślicie, że to olać bo samo przejdzie, czy się jakoś bardziej przejąć? zawsze mnie niepokoi jak coś boli a już szczególnie bania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 686 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2312
jesli po kolejnej serii ze skakanka glowa znowu zacznie bolec, nie lekcewazylbym tego.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1299
niestety - po dwóch dniach przerwy, dzisiaj wróciłem do skakanki i jest to samo - już po pierwszej serii ;/ ciśnienie 160/80 po skakance

chyba trzeba się udać do lekarza..

dzięki za odpowiedzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
glowa Cie boli tylko podczas podskakiwania czy caly czas??? czy boli cie tylko jak szybko sie schylasz i powstajesz??? daj znac co powiedzial lekarz bo sam jestem ciekaw...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1299
głowa boli tylko po skakaniu - nie po bieganiu, nie po ciężkiej siłowni - tylko po dynamicznych podskokach góra-dół na skakance. zaczyna boleć już po pierwszej serii i do tej pory było tak, że ból ćmił już do końca dnia - dopiero po nocy przestaje

do lekarza się jutro zarejestruje - niestety obawiam się, że rodzinny jak zwykle ch będzie wiedział na ten temat i trzeba będzie wziąć skierowanie do neurologa bądź lekarza sportowego

jak będę coś wiedział na pewno napiszę - póki co nie skacze na skakance - zostają mi dynamiczne biegi wieczorkiem
pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1753 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20302
Za malo wody pijesz albo witamin za malo lykasz, ale jak to tylko przez skakanie to lepiej pojdz do lekarza, ale jakiegos konkretnego.

Zmieniony przez - Life-tec w dniu 2007-06-05 05:33:28

Trening czyni rzemieslnika, MISTRZEM to sie trzeba urodzic
http://s5.bitefight.pl/c.php?uid=82912 <-- Taka ciekawostka
Tutaj sa moje fotki do oceny:
http://www.sfd.pl/temat233849

http://www.sfd.pl/temat286418/  WEJDZ ZOSTAW WPIS OD SIEBIE

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 382 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2845
albo rezonans magnetyczny głowy zrób
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21767 Napisanych postów 71315 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575883
Wizyta u lekarza wskazana. Może się zdarzyć, że lekarz podejdzie lekceważąco do sprawy, wtedy udaj się do innego.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1299
wody piję przynajmniej 5 litrów dziennie, jeśli chodzi o witaminy to też nie bo łykam codziennie preparat multiwitaminowy + magnez i cynk

edit: byłem u lekarza rodzinnego - heh nie można było się spodziewać niczego innego jak.. brak jakiekolwiek diagnozy - jedyne co mi powiedział to to, że mam dobre ciśnienie i że może ewentualnie do neurologa wypisać skierowanie
eh, najbliższy termin do neurologa w większości klinik i przychodni we Wrocławiu to.. sierpień
kocham naszą służbę zdrowia :) jak problem będzie dalej mi doskwierał trzeba będzie ruszyć portfelem i udać się prywatnie, nie ma niestety w naszym kraju innej opcji gdy coś nam doskwiera, a nie zagraża bezpośrednio życiu - można poczekać no nie ~~ eh

Zmieniony przez - ozier w dniu 2007-06-05 18:04:48
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Skrecone kostki i bieganie

Następny temat

paznokieć

WHEY premium