SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ból barków

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3817

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 583 Wiek 42 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7105
Witam.Od długiego czasu mam problem z naramiennymi,a właściwie z przednimi głowami-podczas treningu klatki,głównie wyciskaniach,strasznie bolą mnie barki,czuje normalnie pieczenie w naraminnych. Później bolą mniej lub bardziej kilka dni.Kiedyś myślałem,że to z czasem przejdzie,ale ja mam tak kupe czasu.Stąd pytanie co byście radzili?ja mam w głowie mętlik...
-czy na jakiś czas przestac trenować klatke,tylko wzmocnić barki?
-czy może barki odrzucić,w końcu podczas wyciskań też cośtam im sie dostaje...
Jakieś pomysły?
Dodam ,że używam maści na ból mięśni,ale nie pomaga.No i od 3 tyg zacząłem cykl z saa(metka,prolo,deca...później wino jeszce będzie).
mądrzejszych ode mnie prosze o pomoc,z góry dzięki

xXx

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
opisujesz ten ból trochę niejasno- ból mięśnia podczas treningu/palenie wewnątrzmięśniowe/ raczej jest łatwo odróżnić, może być oczywiście ta że barki pracują ci dość intensywnie przy wyciskaniach na klatkę- pomyśl i porównaj czy to ten sam ból jak przy treningu barków, czy podobne odczucia bólowe pojawiają sie także w innych intensywnie trenowanych mięśniach?
jeżeli są to odczucia tylko związane ze zbytnim zaangażowaniem przednich aktonów w prace klatki to może coś sie uda poradzić.
jednakże jeśli to jest spowodowane jakimś urazem/mikrourazami/ to trudno będzie o "diagnozę" - przede wszystich ze względów praktycznych, że tak to określę.
jednakże ostanio opisany przez ciebie ból jest napewno związany z kontuzją- nienaturalna praca barków/może powinieneś był unikać niektórych ćwiczeń zamiast robić je na siłę/ przynosi teraz negatywne skutki.

rezygnować na dłuższy czas/jeśli to nire kontuzja/ z trenowania zarówno barków jak i klatki nie powinieneś bo to nic nie poprawi.

trzeba zastanowić się nad doborem ćwiczeń które będą minimalizowały ww. skutki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Opisz dokładnie trening samych barków i rozkład tygodnia.

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 583 Wiek 42 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7105
cześć.
No więc tak:
poniedziałek:klatka,triceps
wtorek:plecy,biceps

czwartek:barki,czworoboczne
piątek :nogi

na klatke zazwyczaj robie 4 serie wyciskania sztangi na płaskiej,następnie wyciskanie sztangielkami na skosie ,jako ostanie robie przenoszenie ze sztangielką (na zmiane z rozpiętkami).
Ja nie wiem jak to sie dzieje,że ciągle nadwyrężam barki,zawsze staram sie je rozgrzać,przed treningiem smaruje je żelem Ben-Gay Sport...myślalem,że na koksie troche lepiej będzie...ale 3 tydzień cyklu i nic.
Na barki robie zazwyczaj wyciskanie sztangi zza głowy,wznosy boczne ze sztangielkami i wznosy w opadzie,ostatnio przestalem już nawet wyciskania na barki robic...
nie wiem co z tym fantem zrobić...może jakaś wada genetyczna??

xXx

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Może jakiś stan zapalny...

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 583 Wiek 42 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7105
ale Michail,od roku??

xXx

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Nie doczytałek -rok.
Kurde może idź z tym do medyka.

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 583 Wiek 42 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7105
a jak myślisz,może narazie wogóle przestać robić klatke i po prostu wzmocnić barki sredniointensywnym treningiem.Albo robić na zmiane :jeden tydzien klatka,nastębny barki...tak,żeby było więcej czasu na regeneracjie...bo wiesz,jak już na cyklu jestem to mi szkoda teraz przerwać...
A i dziękuje Ci za zainteresowanie ,pozdrawiam!

xXx

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Rozumiem, ale szczerze mówiąc cięzko jest mi dojść co to może być.

A gdy robisz przerwy w treningach ból też jest?

Ból jest umiejscowiony w mięśniach, czy głębiej?
W środku długości, czy na końcach?

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 815 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5756
Ja też mam ból w barkach, niekiedy nawet Mi lekko i cicho strzeli. Moja dziewczyna ma pozrywane ścięgna barków i jest strzela na prawdę głośno, że idzie to z metra usłyszeć. Była z tym u chirurga, powiedział jej że to ścięgna, ma 50% szansy na udaną operacje. Ja skontuzjowałem barki złą techniką na ławeczce płaskej i suwnicy schmita, po prostu za nisko opuszczałem i "wyrywałem" stawy. Jak tak długo się to trzyma to może idź do lekarza, albo spróbuj glutaminą + ibuprom 2-3 razy dziennie + maść na noc? Ja tak spróbuje teraz, ale nie wiem czy pomoże, jak nie pomoże idę do lekarza za 2 miesiące. Lepiej iść teraz, zanim wylądujesz już w beznadziejnej sytuacji. Jak się mylę to proszę Mnie skorygować, mówię co wyczytałem tutaj. Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 815 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5756
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Bzdury.

"Strzelanie" barków to zła praca stawu a nie ścięgna. Poza tym jeśli dziewczyna miałaby "pozrywane ścięgna" to nie mogłaby ruszać rękami.

Co do długotrwałego bólu - mogłeś uszkodzić ścięgna i mógł się wytworzyć stan zapalny, który niezaleczony może być i kilka lat.

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan:) o poprawe prosze

Następny temat

trening HIT

WHEY premium