SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

autosugg /dziennik / Redukcja u Kobiety

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3843

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 318
Witam wszystkich serdecznie.

Mój problem z wagą zaczął się po 4 latach weganizmu. Przez 2 kolejne jakoś żyłam z tym dodatkowym balastem. To jednak ostatecznie okazało się że moja dieta doprowadziła do problemów z przemianą tłuszczową, z winy skaczącego poziomy hormonu TSH (zapamiętałam nazwę bo podobna do nazwy polskiego zespołu TSA ;)). long story short, musiałam zacząć jeść mięso, co miało pomóc. nie pomogło. byłam na zalecanych dietach(w tym monodietach zbożowych). nie pomogło. brałam meridię. nie pomogła. a trwało to jakieś 1,5 roku.

mam dość bycia króliczkiem doświadczalnym. po pół roku przeglądania tego forum postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręcę, a także powierzyć je waszym ;)

kobieta
wiek 20
wzrost 179
waga 81

talia 87
biodra 110
klatka piersiowa 107
biceps 29

pierwszy raz się mierzyłam, więc może się okazać że zrobiłam to zupełnie źle. zatem jeżeli kłamię, to zupełnie nieświadomie :)

od tygodnia jestem na diecie, starałam się brać pod uwagę wskazówki z działu odchudzania.

I
5 łyżek płatków owsianych
200ml mleka
otręby/zarodki
czubata łyżka orzechów/ziaren
banan

II
jogurt naturalny
otręby/zarodki
orzechy/ziarna
jabłko lub inny owoc(tu przyzwyczajenie, uwielbiam owoce, czy to duża zbrodnia? obiecuję że w nastepnych posiłkach się nie pojawią)

III(przed-) i IV(poterningowy)
100g piersi z kurczaka
50g gryki/ryżu/kaszy perlistej
warzywa

V
biały ser/jajko

"TRENING"

5 dni w tygodniu 30 minut marszobiegów, za jakiś miesiąc powinny być to biegi i mam nadzieję, że ich długość, a moja wydolność będzie wzrastać.

ćwiczenia na brzuch
plan podpatrzyłam od alexy, która podpatrzyła od sihai(zdaję się), która otrzymała od obliques.

rozciąganie, kiedyś ćwiczyłam jogę, chciałabym wrócić do gibkości. muszę przyznać że juz po tygodniu strechingu widać jakiś postęp.

każda rada na wagę złota, dopiero zaczynam. mam nadzieję prowadzić dziennik systematycznie. a zdjęcia powinny sie pojawić jak tylko zagonie chłopa do ich zrobienia ;)
pozdrawiam!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 318
blog jak zresztą widać zawieszam. uległam wypadkowi samochodowemu i mam złamaną kość udową. wrócę jak już będę mogła się normalnie poruszać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 209 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 54907
wstaw moze zdjecia przed, a pozniej po kuracji moze kogos zachecisz do stosowania Twojego planu ?:) powodzinia

"Świat jest zbyt wielki aby być małym... "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dieta jest słabiutka. Jadasz 5x dziennie, a tylko w trzech posiłkach masz białko. Przede wszystkim nie masz go rano, fatalna sprawa bo przedłużasz tym nocny katabolzim. Owoce przenieś do posiłków porannych, nie jadaj ich za dużo, bo to fruktoza. Reszta nie wygląda źle, o ile jesz normalne ilości. Napisz ile kcal w posiłkach i ile dziennie Ci wychodzi. Napisz jaki przyjmujesz podział B/T/W.
Przy słabej wytrzymałości taki trening na razie Ci wystarczy. Ale 30 minut to za mało. Jak poprawisz wydolność, to trzeba go będzie wydłużyć albo zmienić.
Najlepiej zapisz się na siłownię.
Powodzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1922 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7236
powodzenia

"odrobina aromatu zawsze pozostaje na ręce która podaje ci różę"

http://www.sfd.pl/Shula/WFC_CHALLENGE/Dziennik_Blog.2011/2012r.-t803927.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 318
dziękuję za wszelkie rady i pobożne życzenia.
w takim razie dodaję do porannego posiłku jajko, wydaje mi się odpowiednie.


I
5 łyżek płatków owsianych
200ml mleka
otręby/zarodki
czubata łyżka orzechów/ziaren
banan
jajko
B/T/W 26,3/16,6/63,6 512 kcal

II
jogurt naturalny
otręby/zarodki
orzechy/ziarna
jabłko lub inny owoc
7/3,6/24,4 159 kcal

III(przed-) i IV(poterningowy)
100g piersi z kurczaka
50g gryki/ryżu/kaszy perlistej
warzywa
27,8/2,8/31,7 267 kcal IV posiłek tak samo

V
biały ser/jajko
15/6/2 135 kcal

łącznie
103/40/153 1340 kcal
nie wliczam warzyw, oliwy z oliwek do III i IV posiłku, otrębów oraz nasion, bo niestety nie wiem ile to może być gram.

zapotrzebowanie kaloryczne obliczyłam w granicach 2450 kcal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 318
w tym miejscu dziękuję za uwagi, szczególnie Moralesowi. oczywiście będę w miarę możliwości wydłużać trening i zwiększać intensywność. nie wiem natomiast jakie ćwiczenia mogłabym wykonywać na nogi. czytałam na forum, że ważne jest ćwiczenie dużych mięśni przy redukcji, a patrzać na swoje pooootężne uda, myślę, że mają potencjał ;)

na siłownię póki co nie jestem w stanie się zapisać. myślę, że będzie to możliwe za 2 miesiące.

Zmieniony przez - autosugg w dniu 2009-01-18 23:54:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
179cm wzrostu i 1340kcal? Przegięłaś z tym obcinaniem. Ustaw sobie na jakieś 1800. Liczyłaś zapotrzebowanie? te 1300 to pewnie Twój podstawowy metabolizm. Jak będziesz tak ostro ciąć, to później przy zatrzymaniach nie będziesz miała pola manewru. Daj chociaż dwa jajka rano i dwa do drugiego posiłku - całe z żółtkami - żeby nie było wątpliwości
Podbij trochę białko, ja bym dał w posiłkach okołotreningowych po 150g piersi. Białko roślinne możesz sobie spokojnie pomijać w bilansie, licz tylko pochodzenia zwierzęcego. I jeśli tego Ci wyjdzie ponad 100g to nie będzie źle.
A i jeszcze jedno, do ostatniego posiłku daj olej lniany lub rzepakowy jedną łyżkę.

Zmieniony przez - Morales_37 w dniu 2009-01-19 08:17:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Tu na forum jest jeden weganin, ktory na pewno wytknie ci duzo bledow w twojej diecie, ktore doprowadzily do twojego stanu...

Oliwe musisz wliczac, to najbardziej kaloryczny skladnik diety i musisz kontrolowac jej spozycie

I jeszcze taka mala uwaga, dzienniki sa po to by notowac swoje postępy w diecie i treningach, Chociaz tu sie caly czas uzyskuje uwagi innych prowadzących, warto zakladac dziennik majac już swoja konkretna wizje planu. Jeżeli oczekujesz konkretnych poprawek to staraj się uzyskiwać je w odpowiednich działach

Powodzenia.

Zmieniony przez - obliques w dniu 2009-01-19 08:42:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 318
Morales, sama byłam zaskoczona, że tak mało wyszło, nie tak miało być. po dodaniu 2 jajek, oleju i nasion, a także 100g piersi wychodzi 1995 kcal. w tym białka z mięsa, jajek i sera 114,5g. zapotrzebowanie wyliczyłam, jest w poście wyżej. deficyt kalorii jest, więc chyba póki co będę się tego trzymać.

Obliques, już nie jedną dyskusję z weganami mam za sobą. Miałam mądrą dietę, nie samoróbę, a konsultowaną u dietetyka i to nie dietetyka od wszystkiego ;) Po prostu długotrwały weganizm nie jest dla każdego, czasami tak to się kończy. dodatkowo miałam duże problemy z trawieniem soji...

Dzisiaj NOWA dieta trzymana, piersi z kurczaka się marynują w lodówce. mam też za sobą 30 minut marszu. a marsz dlatego, że najbliższy marszobieg może się odbyć dopiero jutro.

czytałam, że na początku redukcji nie ma co mieszać z węglowodanami, więc jem tyle samo w dni z aerobami jak i w dni bez.

muszę przyznać, że mam duże problemy z przyswajaniem tych wszystkich informacji, 4 jajka, posiłek nawet o 23 gdy idę spać około 1, same nowości, ale staram się dostosowywać. i czytać dalej, choć czasu mało a informacji na forum nieskończenie wiele ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
A wlasciwie dlaczego weganizm, a nie wegetarianizm? tak z ciekawosci pytam, bo w koncu weganizm to ekstremalna odmiana.
Ja sie tej soi nie dziwie, trawic ja moga chyba tylko zwierzeta, dla ludzi strawna jest jedynie po sfermentowaniu.

wiesz, nie o to chodzi by na poczatku nie mieszac, tylko ze latwiej jest po kolei robic, bo zawsze jak jakos zastoj to mozna sobie cos zmienic. A i majac weglowodany w diecie nie ma sie takiego ciagu na slodycze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A jeśli jest 1995kcal to zmienia postać rzeczy. Trzymaj się tego na razie i poczekamy na efekty. Za to z treningami coś trzeba będzie zrobić, bo z tym marszobiegiem szybko załapiesz spowolnienie efektów.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

plan

Wiecej