SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

astry1 - czyli moja droga po sportową sylwetkę

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 30813

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728642
Trening plyometryczny,bo tak się nazywa robienie mocy i dynamiki,powoduje szybkie postępy w czynnościach,gdzie jest potrzebna moc-czyli rozwinięcie maksymalnej siły w jak najkrótszym czasie.
Przykłady:podnoszenie cięzarów-olimpijskie,sporty walki,boks-siła ciosu,skoki w dal,w zwyż,rzuty,biegi,w kolarstwie sprinty,przyspieszenia,gry zespołowe.
Opisałem w treningu dla zaawansowanych treningi plyo.

Ale jedna bardzo ważna rzecz-są to ćwiczenia mocno kontuzyjne i wg mnie po w wieku ok czterdziestu lat lepiej sobie dac spokój a juz na pewno jak wazymy w okolicach 90 kg i wiecej-kontuzja murowana.
Co gorsze-nie sa to kontuzje takie ,jak przy treningu siłowym ale już prawdziwie traumatyczne-zerwanie ścięgien,wiązadeł,oderwanie się kawałka kości ze ściegnami,uszkodzenia stawów....
Miedzy 30-40 rokiem zycia nie polecam tego typu treningów przy nadwadze,w innych przypadkach-bardzo ostrożnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
teraz to mi dales do myslenia Masti :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 688 Wiek 49 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8399
Dobra, na początek popróbuję skoków obunóż w dal. Zanim się za to wezmę, zaaplikuję sobie jakiś specyfik ochronny na stawy.

Myślę, że tak ze 2-3 tygodnie bym brał coś profilaktycznie i dopiero potem zaczął delikatnie skoki.

Jaki preparat będzie godny uwagi ? Żeby nie pchać kasy w błoto...

„Znawca Archaicznych Ćwiczeń”

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728642
Nie liczyłbym specjalnie na preparaty.. W plyo mamy do czyniania z urazami udarowymi-po prostu albo cos się stanie albo nie...
Najważniejsze przy skokach,wieloskokach wzwyż lub w dal-dobra ogólna rozgrzewka oraz miekkie podłoże -sypki suchy piasek.I oczywiście porzadne obuwie do tych celów.
Wage i kondycję masz ok-myslę ,że będzie dobrze,zacznij od razu taki trening.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wazne tez zeby ladowac na palcach amortyzujac skok a nie na calych stopach ...

Tez w preparaty bym nie wierzyl ze cos dadza ... osobiscie jeszcze nigdy nic nie bralem na stawy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 688 Wiek 49 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8399
Hmmm lądować na palcach przy skoku w dal z miejsca ? Jakoś sobie tego nie wyobrażam. Raczej na całych stopach z tzw. miękkim lądowaniem tj. wykonując ugięcie w stawie kolanowym i częściowo skokowym.

„Znawca Archaicznych Ćwiczeń”

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 239 Napisanych postów 9129 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 130480
kiedyś jeszcze w podstawówce i częściowo w średniej grałem dość intensywnie w kosza
efekt - przechodziłem martwicę pięt, poskręcane kostki, jedna bardzo poważnie z pozrywanymi torebkami (czy czymś tam już nie pamiętam), do dziś mam jedną kostkę grubszą od drugiej

ja w takie dynamiczno/skoczne treningi bym się na pewno nie bawił

KREW POT I ŁZY TYLKO NA TO NAS STAĆ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kuba, a ile wtedy ważyłeś??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 688 Wiek 49 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8399
Spokojnie każdy patrzy przez pryzmat własnych możliwości...

Kiedyś, dawno temu przygotowywałem się na kurs spadachronowy i wtedy z kumplem skakaliśmy z wysokiego I piętra na trawnik.
Czasem się trafił jakiś przechodzień co pukał się w czoło :P

Ostatecznie rodzice się na kurs nie zgodzili ale trochę fajnych wrażeń było...

„Znawca Archaicznych Ćwiczeń”

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie chodzilo mi o ladawaniu na palcach przy skokach w dal tylko wszelkich innych wyskokach: skrzynia, do klatki itp. Mysle ze skoki w dal to slaby pomysl na poczatek chyba ze wieloskoki to co innego. Tak mi sie zdaje. Zrobisz jak uwazasz.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Konkurs Biceps&Triceps wg Archibalda

Następny temat

wiercipieta - dziennik treningowy

WHEY premium