CZOŁóWKA RANKINGU MOŻE JECHAĆ DO CZECH!

PZKFiTS był początkowo przeciwny udzielaniu zezwoleń na starty zagraniczne w terminie najważniejszej krajowej imprezy jesiennego sezonu – Pucharu Polski. Tym bardziej, że są to także eliminacje do MŚ w Fitness i MŚ w Kulturystyce. Ale rywalizacja w Rankingu IFBB wytworzyła nową sytuację. Zawodnicy zajmujący czołowe miejsca prosili o udzielenie im zezwolenia. Analizując całą sytuację oraz doceniając trud i środki zainwestowane przez zawodników w dotychczasowe starty, Prezydium PZKFiTS zrobiło odstępstwo od obowiązującej zasady, udzielając zezwolenia na start tym zawodnikom, którzy plasują się pierwszej szóstce Rankingu.

Przypomnijmy: Zieliński, Sularz i Kasprzyk aktualnie prowadzą w Rankingu i walczą o utrzymanie pozycji liderów. Żaba jest na 2 miejscu, a Majchrowicz i Skryplonek walczą o jak najlepsze miejsca w pierwszej piątce.

Pojedzie tam także junior Kacper Bąkiewicz, gdyż juniorzy i weterani nie są zobowiązani do startu w Pucharze Polski. Będą mieli swoje Mistrzostwa Polski tydzień później.

Komunikat:

Prezydium PZKFiTS po rozpatrzeniu odwołań zawodników, zdecydowało się zezwolić na start zagraniczny w terminie Pucharu Polski tylko tym zawodnikom, którzy mieszczą się w pierwszej szóstce Rankingu 2018.

Aktualnie obejmuje to następujących zawodników:

  • Piotr Zieliński – Men’s Physique
  • Piotr Majchrowicz - Men’s Physique
  • Karol Kasprzyk – Classic Bodybuilding
  • Mariusz Żaba – Classic Bodybuilding
  • Nikoletta SularzWellness Fitness
  • Krzysztof Skryplonek – Bodybuilding

Jednak zawodnicy ci, nie biorąc udziału w eliminacjach do reprezentacji Polski na MŚ w Fitness oraz MŚ w Kulturystyce, które odbędą się na Pucharze Polski, będą mogli wziąć udział w MŚ jedynie jadąc na koszt własny.

Prosimy o bezzwłoczne potwierdzenie startu albo na zawodach w Macedonii, albo w Czechach.

Zawodnicy, którzy są juniorami lub weteranami i chcą startować zagranicą w terminie Pucharu Polski, mogą tam wystartować jedynie w kategorii juniorów lub weteranów.

Warszawa, dn. 08.10.2018 r

Komentarze (0)