Kategoria Fitness plażowe-atletyczne powstała dla zawodników większych, jednak to w dalszym ciągu fitness plażowe, w którym dużą rolę odgrywa (oprócz formy startowej): prezencja, osobowość zawodnika, estetyka, atrakcyjność, lans, prezentacja sceniczna, czyli wszystko co wpływa na zatrzymanie uwagi widzów na zawodniku.

Nie jest to łatwe wśród doskonale prezentujących się z reguły zawodników tej kategorii. Poziom sportowy tej kategorii jest bardzo wysoki, więc niełatwo dorównać czołówce światowej.

Tobiasz to utytułowany zawodnik, Mistrz Polski, potrafi się odnaleźć wśród bardzo wymagających rywali. A szczegółowo …

Szeroka obręcz barkowa w stosunku do talii, masywne mięśnie naramienne, a także ramion - biceps/triceps. Klatka piersiowa ma dużą powierzchnię, dość nisko przyczepy dolne, jest pełna na całej powierzchni. Mięśnie brzucha w głębokiej separacji: proste, skośne zewnętrzne, zębate.

W pozie bokiem, kiedy zawodnik skręca obręcz barkową w kierunku widzów, uwidoczniona jest wąska talia, „wypukła” klatka piersiowa „oddzielona” od tułowia, szerokie barki.

Tyłem - widzimy wszystkie właściwe mięśnie, tylni akton naramiennego, czworoboczne, mięśnie obłe - większy i mniejszy, najszersze grzbietu, wąski pas.

Osobiście lubię wyraziste osobowości sceniczne, które są widoczne wśród (nieruchomo, typowo, jednakowo) uśmiechniętych zawodników (w stylu Bolka i Lolka*) „osobowość surfera” - jasne włosy i uśmiech „pełny” śnieżnobiałych zębów - sprawdza się bezbłędnie. Przemyślana prezentacja, dokładna i płynna.

Co poprawić? Zawsze coś się znajdzie… Należy doskonalić proporcje poziome, poprawić głębokość separacji, dopracować boczne i tylne aktony mięśni naramiennych, szczególnie połączenie naramienne z mięśniami ramion. W „rysunku pleców” powiększyć tylne aktony naramiennych, część zstępującą czworobocznego.

Nieustannie pracować na prezentacją, która powinna być atutem każdego zawodnika. Sezon jesienny przed nami i zapewne mnóstwo emocji dostarczy nam rywalizacja zawodników w tej kategorii z udziałem Tobiasza.

Komentarze (1)
Munga

Ale to zdjęcie główne to byście sobie darowali. 100% natura z niego wychodzi.

0