Kiedyś powodem do rozpoczęcia regularnych treningów najczęściej była nadwaga, korygowanie mankamentów, obecnie trenuje coraz więcej osób „zgrabnych”, które kształtuje swoje ciało świadomie w określonym kierunku, także pod kątem startów w zawodach. Tamara jest wysoką, długonogą, śliczną dziewczyną. Swoją sylwetkę zawdzięcza ciężkiej, treningowej, świadomej pracy w siłowni.

Proporcje pionowe i poziome są bardzo dobre.

W “postawie przodem” barki są szerokie, obręcz barkowa wypełniona mięśniami. Tułów ma kształt trójkąta odwróconego podstawą do góry, mięśnie klatki piersiowej - szczególnie części obojczykowej i mostkowej - powinny być mocniej rozwinięte. Talia jest wąska, w jej obrębie widzimy bardzo wyraźnie mięśnie proste brzucha, które mają głęboką separacje, głęboko przebiega kresa biała, oraz powierzchnie ścięgniste między poszczególnymi „kostkami sześciopaka”. Biodra wąskie. Długie nogi o bardzo dobrych proporcjach kości długich. Są smukłe, mają ładny kształt i jak na razie delikatny „rysunek” mięśni czworogłowych.

W “pozie bokiem” obręcz barkowa jest szeroka, talia wąska, widoczny jest naprężacz powięzi szerokiej, smuga biodrowo-piszczelowa, która oddziela mięśnie czworogłowe od dwugłowych.

“Tyłem” widoczne są wszystkie właściwe mięśnie, tylne aktony barków, mięśnie czworoboczne, obły większy. Niestety jest pewien problem, bardzo ważnym kryterium jest symetria, czyli „odbicie lustrzane” (podzielonego pionowo ciała) – jest tu widoczna rozbieżność. Lewy naramienny (tylny akton) jest większy od prawego, także lewy najszerszy grzbietu jest nieco krótszy i szerszy od prawego. Wąski pas i dobrze uformowane pośladki „oddzielone” od ud, na których widać „cień” mięśni dwugłowych.

Forma startowa zawodniczki bardzo dobra (właściwa).

Być może zbyt „jaskrawie” przedstawiłam problem symetrii, jednak nie można tego pominąć. W planie treningowym powinny znaleźć się ćwiczenia, techniki korygujące (np. zastosowanie niesymetrycznych chwytów).

Podsumowując: Tamara to dobra i „przyszłościowa” zawodniczka, jej sylwetka i proporcje wymagają dalszego rozwoju – wypełniania mięśniami. Ma potencjał, który niewątpliwie doprowadzi do sukcesów na arenach międzynarodowych (nie można zapominać o poprawie symetrii górnej połowy ciała). Prezencja tej zawodniczki jest bardzo dobra, prezentacja dobrze przygotowana. Bardzo „świeża” uroda, dziewczęcy urok, dużo scenicznego wdzięku. Mnóstwo sympatii wzbudza jej wizerunek na scenie.

Komentarze (2)
natalijka

czekałam na ocenę Tamary! fajnie że Pani Agnieszka zabrała się za recenzje fitnesiarek sylwetkowych - miła to odmiana od wszędobylskich bikiniar :P teraz tylko czekam aż pojawią sie opisy dziewczyn w atletycznego .

0
dideek

Na zawodach od razu po ich wyjściu wiedziałem, że będzie złoto :)

0