Pasja to działanie, które trwa przez wiele lat. Przynosi satysfakcję, stanowi nieodzowny element życia, dodaje energii i chęci do wypełniania codziennych obowiązków. Daje motywację, pozytywnie nakręca i powoduje nieustanny rozwój. Poszukiwanie drogi do osiągnięcia zamierzonego celu, spełnianie marzeń, wymaga najczęściej ogromnej pracy i maksymalnego zaangażowania na wielu płaszczyznach. A jak smakuje sukces, na który pracowało się przez wiele lat? To zapewne smak satysfakcji, spełnienia, dumy, szacunku dla samego siebie, i ,,silny kop” do kolejnych działań. Życie bez wyznaczania sobie kolejnych celów może stać się puste, szare i po prostu zwyczajne. To stan nie do przyjęcia dla przedsiębiorczych ludzi, którzy oczekują od życia trochę więcej, w zamian za swoje zaangażowanie i ciężką pracę. Uzyskanie budowy ciała kulturysty obliguje do bardzo szerokiego spektrum działań, które mają na celu uzyskanie pożądanych proporcji ciała, przy równoczesnym zachowaniu limitu wagowego.

https://bundles.sfd.pl/SFD/2018/1/23/5a1c9c3cc36040dba070ae11853799da-small.jpg

Ważną rolę odgrywa jakość, gęstość, rzeźba mięśni, a także ich separacja, głębokość odtłuszczenia i cały szereg innych aspektów. Mogą one czynić zawodnika optycznie większym i doskonalszym na scenie. Bardzo lubię estetykę charakterystyczną dla kulturystów klasycznych, „drobniejsza budowa i ogrom przeróżnych szczegółów”. Norbert ma dobre proporcje pionowe i poziome, jego sylwetka jest wynikiem wielu lat pracy, atutem znakomita jakość, gęstość mięśni, głębokość separacji. W postawie przodem: obręcz barkowa, klatka piersiowa dobrze wypełnione, szeroka w stosunku do talii, w obrębie której wyraźnie widać mięśnie zębate, skośne zewnętrzne i proste brzucha, z głęboko przebiegającymi powierzchniami ścięgnistymi,oddzielającymi poszczególne części „sześciopaku” oraz połączenie mięśni prostych i skośnych zewnętrznych.

https://bundles.sfd.pl/SFD/2018/1/23/c290370c672f4acea4802a874f5f9e30-small.jpg

Mięśnie czworogłowe ud są dobrze rozwinięte na całej długości, już od biodra do kolana, głęboka separacja bardzo dokładnie pozwala rozróżnić poszczególne głowy,(widoczne prążkowanie poprzeczne głowy przyśrodkowej). Dobrze widoczne mięśnie krawieckie - przebiegają w osobnym kanale powięziowym, co umożliwia ich dokładną i wyraźną separację. Są też widoczne mięśnie smukłe. Bicepsy przodem – pełne na całej długości brzuśca i wysokie. Udo, po odstawieniu w bok, ukazuje wyraźniejszy obraz mięśni, szczególnie dokładnie widać mięśnie krawieckie.

https://bundles.sfd.pl/SFD/2018/1/23/a0244a381481498abef1645718c2b14a-small.jpg

Bokiem –wysoka klatka piersiowa, „prążkowana”, w dobrych proporcjach mięśnie ramion (biceps i triceps). Widoczna smuga biodrowo piszczelowa oddzielająca mięśnie czworogłowe od dwugłowych, które mają znaczną objętość i świetną jakość – podnoszą znacznie poziom sportowy sylwetki. Pośladkowy wielki gęsty z widocznymi włóknami mięśni, łączy się ze smugą biodrowo piszczelową. Tyłem – w pozie z bicepsami „ bardzo jakościowa separacja” i prążkowanie mięśni, z dużą ilością szczegółów – widoczne dwugłowe ramion (biceps), mięśnie ramienne, tricepsy - widać bruzdy głowy bocznej mięśni trójgłowych ramienia, mięśnie naramienne prążkują się gęsto.

Widoczne mięśnie czworoboczne, obłe większe i mniejsze, „mały trójkącik” między obłym większym a czworobocznym to mięsień równoległoboczny, widoczny tylko u zawodników w „okrutnej” formie startowej, widać też miejsce połączenia mięśni najszerszych grzbietu i powięzi piersiowo lędźwiowej. Mięśnie pośladkowe prążkowane, mocno oddzielone od uda z widocznym miejscem przyczepu końcowego pośladkowego wielkiego. Tył uda prezentuje mięśnie dwugłowe uda, półbłoniaste, półścięgniste w głębokiej separacji. Brzuchaty łydki dzieli się na głowę boczną i przyśrodkową.

https://bundles.sfd.pl/SFD/2018/1/24/04cb2671eea54a35a26eb41e69b19a40-small.jpg

Wyczynowa forma startowa, wymagająca ogromnej siły woli i pracowitości, ale to między innymi wyróżnia z tłumu ludzi sukcesu. Co poprawić? – kontynuować zwiększanie objętości obręczy barkowej oraz mięśni najszerszych grzbietu, nieustanie doskonaląc proporcje sylwetki. Bardzo dobra prezencja, dobrze przygotowana prezentacja, płynna i pewna. W układzie dowolnym są „kultowe pozy” (np. prezentacja ramion - bicepsów „po skosie” w skłonie tułowia w bok), które dla wielbicieli kulturystyki stanowią dużą atrakcję. Co dalej? Zapewne niekończąca się droga ku doskonałości. Ten typ tak ma.

Komentarze (0)