Kiedy mężczyzna w kwiecie wieku konsekwentnie trenuje i w dodatku trzyma dietę, każdy start jest potwierdzeniem mistrzowskiej klasy, mocnego charakteru, wytrwałości i wiedzy ukształtowanej na przestrzeni wielu lat.

W „line up” widzimy sylwetkę o dobrych proporcjach, ukształtowaną świadomie, o czym może świadczyć uformowanie obręczy barkowej np. nierozbudowany czworoboczny (część zstępująca, tzw. kark), co ma szczególne znaczenie u zawodników, których szyja nie jest zbyt długa. Pełna klatka piersiowa na całej powierzchni. W pozie „bicepsy przodem” - dwugłowe ramion wysokie, wypełnione od przyczepu do przyczepu. W obrębie talii widoczne mięśnie brzucha (proste skośne i zębate). Mięśnie czworogłowe ud rozbudowane od góry, już od biodra na całej długości, mają głęboką separację, są prążkowane.

W pozie klatka piersiowa bokiem - wysoka klatka piersiowa, ramię ukazuje kulisty bark w głębokiej separacji i mięśnie ramion w dobrych proporcjach (biceps - triceps). Nad przedramieniem widać mięśnie proste, zębate brzucha. W obrębie bioder - naprężacz powięzi szerokiej, widoczne mięśnie pośladkowy średni i wielki prążkowany.

Duże objętościowo nogi w pozie bokiem mają dobry kształt - duży dwugłowy uda oddzielony jest od czworogłowego smugą biodrowo-piszczelową. Łydka przedstawia wiele rysujących się „linii pionowych”. W pozie „bicepsy tyłem” - pękate mięśnie naramienne prążkowane, ramię - jest dwugłowy ramienny i trójgłowy głowa przyśrodkowa i boczna. Mięśnie grzbietu „ rozkładają się” szeroko, są mięśnie czworoboczne, obłe większe i mniejsze, podgrzebieniowe.

Dobry środek pleców z widocznym połączeniem mięśni najszerszych grzbietu z powięzią piersiowo-lędźwiową. Pośladki głęboko oddzielają się od ud, widać miejsce przyczepu na kości udowej (prążkowane). Mięśnie tylnej części uda są „ w komplecie” dwugłowe, półbłoniaste półścięgniste. Brzuchaty łydki dzieli się na głowę przyśrodkowa i boczną. Poza mięśnie brzucha i ud - jest kompletna, prezentuje wiele szczegółów w obrębie całego ciała, mięśnie brzucha i uda w głębokiej separacji.

Co poprawić? Talia, a raczej objętość jamy brzusznej, nie należy o tym zapominać i wziąć pod uwagę zwłaszcza w okresie przedstartowym. Krzysztof to świetny utytułowany zawodnik, swoja klasę potwierdził już wielokrotnie. Dobra prezencja, prezentacja układu dowolnego jest relaksująca wesoła, dobrze przemyślana i dopracowana.

Aktualny Mistrz Europy. Czas pokaże, jakie tytuły są w zasięgu tego zawodnika.

Komentarze (0)