Wyjątkowa dziewczyna, która jest kobieca, wysportowana, twarda, a jednocześnie subtelna. Jako zawodniczka bikini nie zdobyła mistrzowskich tytułów, pomimo wielu atutów, które posiada. Decyzja o zmianie kategorii na body fitness okazała się strzałem w dziesiątkę.

Struktura jej ciała, mięśni doskonale nadaje się na pokazy sportów sylwetkowych. Nieduży rozmiar mięśni, przy niskim poziomie tkanki tłuszczowej, prezentuje się fantastycznie w świetle reflektorów. Zawodniczka dość drobnej postury, na scenie wygląda na większą. Proporcje pionowe i poziome układu kostnego - bardzo dobre. W fotograficznym ujęciu całego ciała sylwetka ma dobry kształt, mięśnie są twarde, gęste, ale nie masywne, delikatne i kształtne. Obręcz barkowa, pomimo niedużej masy jest dobrze ukształtowana, mięśnie naramienne w głębokiej separacji, z widocznym prążkowaniem. Brak mięśni czworobocznych części zstępującej podkreśla estetyczny wizerunek sylwetki. Mięśnie ramion mają niedużą objętość. Wąska talia w obrębie której widoczny jest zarys mięśni prostych, skośnych brzucha. Smukłe nogi, o dobrych proporcjach kości długich, mięśnie czworogłowe uda mają bardzo głęboką separacje. Widoczne są ich wszystkie głowy. U Ani można zauważyć również mięśnie krawieckie.

W postawie bokiem szeroka, „ostra” obręcz barkowa, wąska talia, ładna linia pośladków i nóg, widoczna smuga biodrowo-piszczelowa, oddzielająca mięśnie czworogłowe i dwugłowe. Tyłem: kształt pleców przypomina literę V, mięśnie najszersze grzbietu zaczynają się nisko, dobrze widoczne są tylnie aktony barków, mięśnie czworoboczne, obłe większe i mniejsze, wąski pas. Pośladki są doskonałe, pięknie ukształtowane, gęste, wysokie, mocno oddzielone od ud, można dobudować je od góry. Tylna część ud ukazuje mięśnie dwugłowe, półbłoniaste półścięgniste. Łydki są smukłe i wysokie.

Sylwetka przedstawia dużą ilość szczegółów, bardzo dobrą jakość i separacje mięśni. To, mimo wszystko stanowi pewne ryzyko, by forma startowa nie została uznana za zbyt dobrą. Podsumowując; dalsza praca Ani powinna być ukierunkowana na doskonalenie proporcji ciała (zwiększenie objętości obręczy barkowej), a także na zwiększenie głębokości powierzchni ścięgnistych mięśni prostych brzucha i wypukłość tych mięśni, by były wyraźniej widoczne. Tonus skóry i mięśni tej zawodniczki jest bardzo dobry. Prezentacja jest zajmująca, dokładna i przemyślana. Bardzo ciekawi mnie przebieg kariery sportowej tej zawodniczki. Piękna, delikatna i subtelna kobieta w sprężystym i twardym ciele, klasa sama w sobie.

https://www.youtube.com/watch?v=KSsYBdHWz-4

Komentarze (3)
natalijka

a ta jej nowa kategoria body fitness to jest co? bo znam tylko bikini, sylwetkowy, atletyczny i wellness

0
sforcia

Banks startuje w Wielkiej Brytanii, do tego chyba w innej federacji, a tam mają inne nazwy. Wg mnie body fitness jest zbliżone do sylwetkowego z IFBB.
Szkoda, że nie zostały wrzucone tu zdjęcia jej obecnej formy, bo dalece odbiegają od tego co prezentowała za czasów bikini fitness.

0
FenixPn

Agata od początku startowała w federacji IFBB, zaliczyła starty jako reprezentantka UK , oraz Polski, m.in Puchar Polski 2016 i start MŚ, oraz Mistrzostwa Polski 2017 i ME 2017 wszystko w kategorii bikini fitness. Jednak wspólnie zdecydowaliśmy, iż spróbuje swoich sił w kategorii fitness sylwetkowe - które to w wersji ang. nosi nazwę body fitness. Rozpoczęła od regionalnych zawodów w UK, wygrała je, następnie Mistrzostwa Angli miesiąc później, gdzie również wygrała swoją kategorię i ostatnim startem w sezonie był start w Olympia Amateur w San Marino. Tam wygrała pierwszego dnia swoja kategorię i tym samym wywalczyła kartę PRO, umożliwiającą jej start dzień później z zawodniczkami IFBB PRO LEAGUE. Samo zdobycie karty było ogromnym sukcesem, a start w lidze PRO, również zaliczyła do udanych, gdyż jako zupełna debiutantka wyszła w drugim porównaniu i uplasowała się w top 10. Pozdrawiamy SFD :)

2