Debiuty to zawody dla osób, które zdecydowały się po raz pierwszy stanąć na scenie, w świetle reflektorów, przed liczną publicznością, by podjąć rywalizację sportową - poprzez prezentację efektów prowadzonego trybu życia, reżimu treningowo-dietetycznego prowadzonego na przestrzeni czasu. Udział w zawodach to wyrażenie zgody na ocenę wyglądu -bardziej lub mniej obiektywną, dlatego każdy zawodnik powinien być gotowy nie tylko na słowa uznania i podziwu. Obiektywna krytyka jest niezbędna. Powinna stanowić „wskaźnik” i ułatwić dążenie do osiągnięcia zaplanowanego celu.

Sylwetki polskiej sceny kulturystyki i fitness - Aleksandra Grzanka

Aleksandrę wyróżnia na scenie uroda… długie blond włosy podkreślają znakomitą prezencję sceniczną. Sylwetka ma dobre proporcje poziome i pionowe, szerokie barki w stosunku do talii, obręcz barkowa gęsto wypełniona mięśniami, duże, prążkowane mięśnie naramienne. W obrębie talii widzimy mięśnie proste brzucha, głęboko przebiega kresa biała oraz powierzchnie ścięgniste łączące mięśnie proste i skośne zewnętrzne oraz poziome ukazujące wyraźnie „sześciopak”. Mięśnie czworogłowe ud – widoczne są poszczególne głowy, są też mięśnie krawieckie. Bokiem dobre proporcje szerokości barków do talii, widoczne mięśnie skośne oraz zębate brzucha, w obrębie bioder widoczny pośladkowy średni, naprężacz powięzi szerokiej. Smuga biodrowo-piszczelowa oddziela mięśnie czworogłowe od dwugłowych. Tyłem – widoczne mięśnie naramienne tylni akton, czworoboczny , obłe większe i mniejsze, mięśnie najszersze grzbietu, dość „grubo” widoczne są mięśnie proste w odcinku lędźwiowym, tułów ma kształt trójkąta odwrócony podstawą do góry. Pośladki doskonale oddzielone od uda, widoczne bardzo dokładnie miejsce przyczepu końcowego pośladkowego wielkiego. Uda - tylna ich część - ukazują rysy mięśni dwugłowych. Podsumowując: dalsza praca powinna doskonalić proporcje poziome, czyli szerokość obręczy barkowej do pasa, pośladki powinny być „dobudowane” od góry, także uda w części biodrowej powinny mieć większą objętość. Wszelkie zmiany powinny bezwzględnie uwydatniać „kobiece krzywizny” - nazywam to obrazowo „wcięcie, wygięcie, wypięcie”….

Dwa starty i już trafnie wyciągnięte wnioski, forma „wyostrzona’’, także lepsza prezentacja - na pierwszych zawodach energiczna, temperamentna i niestety niedokładna prezentacja. Zamieniona została na „łagodniejszą”, elegancką, co pozwoliło bardziej „docenić” urodę, wdzięk i kobiecość zawodniczki. To dopiero początek sezonu, oby tak dalej ….

https://www.youtube.com/watch?v=gYPXChRmeIY

Komentarze (3)
kojanis

"widoczne bardzo dokładnie miejsce przyczepu końcowego pośladkowego wielkiego"

Z całym szacunkiem dla wysiłku, pasji, lat treningu, weekendowych pobudek o 5 rano, wyrzeczeń . Znam to. Szacunek i podziw dla Pani Oli za miejsce, do którego dotarło niewiele pań, ale...

...mówimy o kobiecie czy sposobie umocowania głównego masztu na "Darze Młodzieży"? Człowiek to harmonijny system naczyń połączonych. Pracami nad wyglądem i działaniem olinowania, drzewców, przyczepu wielkiego żagla spinakera zajmuje się bosman.

Bez kapitana nadającego żaglowcowi kierunek można jedynie kręcić się w kółko nie docierając donikąd. Pośladek nie wszystko o przyczepie nie wspominając.

0
natalijka

Ona była moja faworytka na debiutach! :D

0
kojanis

P.Natalijka jako kobieta może patrzy na to inaczej. Ja nie kumam jak można się fascynować "przyczepem mięśnia pośladkowego wielkiego"? Ja tam widzę inne piękne elementy.
Bez urazy, ale kobieta z ukrytymi naturalnie przyczepami, powięziami, tętnicami czy ścięgnami jest o niebo ładniejsza.

Po co to?

0