Kiedy dojrzała kobieta bierze sprawy w swoje ręce, można mieć pewność, że wszystko potoczy się po myśli. Coraz więcej zawodniczek w wieku +35 lat podejmuje przygotowania do zawodów, prezentuje piękną sylwetkę oraz doskonałą formę startową. Kolejnym przykładem „efficient lady fit” jest Agnieszka.

Dobre proporcje pionowe i poziome, obręcz barkowa szeroka w stosunku do pasa, rysują się mięśnie naramienne. „Gładki’’ brzuch, wąskie biodra, smukłe nogi o dobrych proporcjach kości długich. Rysują się delikatnie mięśnie czworogłowe ud.

W pozie bokiem - dobrze widoczne są mięśnie ramion, wąska talia, linia pleców i pośladków. W obrębie bioder widać naprężacz powięzi szerokiej oraz smugę biodrowo-piszczelową.

Tyłem - widać „delikatne” tylne aktony mięśni naramiennych, zarys czworobocznych oraz mięśnie obłe większe i mniejsze. Pośladki są pełne. Należy dopracować połączenie pośladków i ud.

Dobra prezencja i przemyślana prezentacja, duża estetyka, elegancja, ładny uśmiech, kobiecy urok i wdzięk.

Co poprawić? Wypełniać mięśniami poszczególne partie ciała. Doskonaląc proporcje ciała kształtować „wcięcie, wygięcie, wypięcie”, pracować nad jakością, gęstością i tonusem mięśni i skóry, szczególnie w obrębie ud i pośladków, a także brzucha.

Rozwój sportów sylwetkowych mobilizuje Panie w każdym wieku. Często struktura ich ciała jest lepsza, niż młodszych o 10-15 lat zawodniczek, z którymi podejmują równą walkę. To świetna motywacja, by podejmować kolejne wyzwania i zatrzymać czas.

Komentarze (0)