Prezencja modela… Kategoria, w której prezencja i prezentacja odgrywa bardzo dużą rolę, chociaż sylwetka i forma startowa są najważniejsze. Przewagę mają zawodnicy, których urok, osobowość, styl oraz estetyka potrafi przyciągnąć uwagę widza i zatrzymać ją na dłużej. Łukasz ma to „coś”, jednak na „mistrzowski sukces” musi jeszcze popracować.

Sylwetka tego zawodnika ma dobre proporcje ciała, szerokie barki w stosunku do talii, kuliste mięśnie naramienne, klatkę piersiową pełną na całej powierzchni. Mięśnie brzucha dobrze widoczne, głęboko przebiegają „pionowe linie” powierzchni ścięgnistych łączących mięśnie skośne zewnętrzne i proste brzucha, a także poziome, które oddzielają od siebie poszczególne części „sześciopaku”. Szeroka kresa biała podkreśla wyrazistość całego „obrazu” mięśni brzucha. Są mięśnie skośne zewnętrzne, na które „trzeba uważać”, bowiem poszerzają talie.

Bokiem - sylwetka podkreśla swoje dobre proporcje, szerokie barki, wąską talię, w obrębie której widać mięśnie proste, skośne, zębate brzucha.

Tyłem – dobry „układ” pleców, widoczne mięśnie naramienne (tylni akton), czworoboczne, obłe większe i mniejsze.

Dobra forma startowa, właściwy stopień odtłuszczenia.

Co poprawić? Łukasz to duży potencjał, a w Jego zasięgu jest wiele najwyższej rangi tytułów. Więc … Dobre proporcje pionowe i poziome należy „wyostrzyć” poprzez zwiększenie szerokości obręczy barkowej, zmniejszenie obwodu talii oraz konsekwentne wypełnianie mięśniami poszczególnych partii ciała. Doskonała prezencja – „ sceniczny typ urody” i estetyka wyróżnia zawodnika na scenie. Prezentacja nie jest dopracowana, dość „spięta” sylwetka np. w pozie bokiem niepewny skręt tułowia. A więc zalecam prace nad płynnością ruchów, dopracowanie póz tym bardziej, iż mamy w Polsce kilku na prawdę świetnie „pracujących na scenie” zawodników, wiec jest się od kogo uczyć.

Komentarze (2)
Robsonzz

nr 208 zabraklo troche czasu;P

1
SalvatoreLucania

No tak z 6 tygodni bankowo brakło :)

0