Nie podlega podważeniu fakt, że stan odżywienia organizmu ma wpływ na nasze samopoczucie, stan zdrowia oraz urodę. Z tego względu coraz popularniejsze stają się suplementy, które mają być wsparciem lub uzupełnieniem niedoborowej diety. Zadaniem takich preparatów jest między innymi wpływanie na poprawę kondycji i stanu skóry, włosów i paznokci. 

  1. Kolagen - fundament urody
  2. Gdzie naturalnie znajduje się kolagen?
  3. Niedoskonałość diety wegańskiej oraz kwestia wieku
  4. Ekspozycja na światło słoneczne
  5. Profilaktyka dbania o urodę, piękno i zdrowie
  6. Seria COLLAROSE z peptydami VERISOL®
  7. COLLAROSE ELIXIR koncentrat o pysznym smaku truskawkowo-poziomkowym
  8. COLLAROSE ELIXIR dla skóry, zdrowych włosów i paznokci

Kolagen - fundament urody

Fundamentalnym elementem tkanek łącznych w organizmie człowieka jest białko, a dokładniej kolagen. Jest on najobficiej występującym składnikiem macierzy zewnątrzkomórkowej, stanowiącym nawet do 75% suchej masy skóry. To od razu nasuwa myśl, że jest ważnym elementem wpływającym na jej stan. Z tego względu bardzo często można zaobserwować kolagen w składzie coraz popularniejszych nutraceutyków, czyli w środkach spożywczych, które korzystnie wpływają na organizm.

Gdzie naturalnie znajduje się kolagen?

Kolagen jest elementem strukturalnym tkanki łącznej, nie tylko u człowieka, ale również u zwierząt. Dlatego też jego głównym źródłem w diecie są produkty odzwierzęce. Szczególnie obfite w kolagen są golonki, podroby, kurze łapki, ryby ze skórą, galaretki mięsne oraz buliony gotowane na kościach i skórach. Jednak nie każdy lubi tego typu produkty, dlatego też niektóre diety mogą dostarczać ten ważny składnik w małej ilości.

Niedoskonałość diety wegańskiej oraz kwestia wieku

Szczególnie niski udział kolagenu jest w dietach wegańskich, które ograniczają spożycie produktów odzwierzęcych. Na szczęście organizm ludzki potrafi też sam tworzyć włókna kolagenowe, jednak wraz z wiekiem poziom tego związku jest coraz niższy. Niestety jakościowy i ilościowy spadek kolagenu w organizmie jest związany ze starzeniem się skóry. Oczywiście na ten stan mają wpływ też inne czynniki. Jednak niektóre z nich pośrednio działają na kolagen występujący w skórze.

Ekspozycja na światło słoneczne

Chroniczna ekspozycja na światło słoneczne może wpływać na pogorszenie zewnętrznych warstw skóry. Dodatkowo od wewnątrz jest ona uszkadzana przez reaktywne formy tlenu oraz może wynikać z upośledzenia niektórych funkcji biologicznych. W procesie fotostarzenia pod wpływem promieniowania UV skóra może doświadczyć utraty kolagenu, a co za tym idzie również włókien elastycznych, co wraz ze zmniejszeniem syntezy kwasu hialuronowego ostatecznie prowadzić może do powstawania zmarszczek, utraty elastyczności skóry oraz jej wysuszenia.

Profilaktyka dbania o urodę, piękno i zdrowie

Aby jak najdłużej cieszyć się zdrową i elastyczną skórą, warto wprowadzić profilaktykę dbania o urodę, która może również przynieść korzyści na innych poziomach dbania o naturalne piękno. Stosowanie suplementów z kolagenem, nie tylko wpływa na polepszenie elastyczności skóry, ale badania wskazują, że może wpłynąć na poprawę struktury i tempo wzrostu włosów i paznokci, a także poprawić kondycję aparatu ruchu, czyli kości i stawów.

Seria COLLAROSE z peptydami VERISOL®

kolagen w płynie

Jednym z takich preparatów jest COLLAROSE, który został stworzony z myślą o zachowaniu jak najdłużej piękna. Preparat ten łączy w sobie moc kolagenu w postaci peptydów VERISOL® oraz witaminy C, która jest niezbędna do naturalnej syntezy tego związku w organizmie. Dodatkowo witamina C jest silnym antyoksydantem, który walczy z wolnymi rodnikami, wpływającymi na proces starzenia się w tym również skóry.

COLLAROSE zawiera kwas hialuronowy, który wykazuje działanie higroskopijne, czyli wiąże wodę. Prawidłowy udział tego związku w skórze zapewnia jej odpowiednie nawilżenie. COLLAROSE to także biotyna, która stosowana jest w celu poprawy kondycji włosów i paznokci.

COLLAROSE ELIXIR koncentrat o pysznym smaku truskawkowo-poziomkowym

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów powstała nowa wersja bestsellerowego produktu COLLAROSE w formie słodkiego koncentratu o pysznym smaku truskawkowo-poziomkowym. COLLAROSE ELIXIR to dokładnie ten sam flagowy produkt, który znany jest fanom marki ALLDEYNN. Każda butelka zawiera 20 porcji koncentratu, który należy wlać do wody i wypić w formie słodkiego napoju.

COLLAROSE ELIXIR dla skóry, zdrowych włosów i paznokci

Produkt ten dedykowany jest wszystkim osobom, którym zależy na zachowaniu jak najdłużej promiennej i elastycznej skóry, zdrowych włosów i paznokci. Sprawdzi się on u osób, które narażone są na nadmierną ilość promieni UV, przebywają w niekorzystnych warunkach środowiskowych, lub stosują diety odchudzające i pragną zachować elastyczną skórę.

Źródła:

  • https://jddonline.com/articles/oral-collagen-supplementation-a-systematic-review-of-dermatological-applications-S1545961619P0009X/
  • https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6073484/
Komentarze (1)
lodzianin1

Już mam prezent dla żony na mikołajki, fajna sprawa

0