Suplementy, wykazujące działanie wspomagające pracę układu nerwowego, stały się obecnie dość topową kategorią suplementacji. Ich wykorzystanie ma na celu obniżenie napięcia nerwowego, wspomaganie procesu zapamiętywania, podtrzymywania wysokiej koncentracji, jak i usprawniania procesów uczenia się. Osoby wykorzystujące dodatki tego typu w diecie, nie tylko związane są ze sportem. Robią to coraz częściej pracownicy biurowi oraz osoby zajmujące wysokie stanowiska managerskie, aby poprawić wydajność swojej pracy.

Jednym z suplementów, który chętnie wykorzystywany jest w tym celu jest ashwagandha. Należy ona do grupy środków nazywanych adaptogenami. Jej działanie głównie wykazuje funkcję tonizującą, a więc obniżająca napięcie nerwowe. Jest to ważne z punktu widzenia funkcjonowania układu nerwowego, który nie stymuluje organizmu do produkcji nadmiernej ilość kortyzolu. Tego typu działanie przekłada się więc na poprawę funkcji regeneracyjnych.

Ashwagandha (indyjski żeń-szeń, witania ospała) to roślina, której właściwości i lecznicze działanie od lat wykorzystuje się w medycynie ajurwedyjskiej. W lecznictwie zastosowanie znalazły owoce i korzeń tej rośliny, które działają, jak tonik wzmacniający, zwiększający siły witalne i poprawiający pracę umysłu. Poza tym ashwagandha pomaga walczyć z niepłodnością u mężczyzn.

ashwagandha

Jakie jeszcze działanie ma ashwagandha?

W badaniach naukowych dowiedziono, że wykorzystanie ashwagandhy może okazać się bardzo pomocne w leczeniu wielu chorób. Wszystko za sprawą zawartych w ekstrakcie z ashwagandhy witanolidów, które charakteryzują się wysoką aktywnością biologiczną. Posiadają one m.in. działanie bakteriobójcze, przeciwnowotworowe, jak i wspomagają organizm w walce ze stresem. W treningu siłowym z kolei, witanolidy wykorzystywane są, jako element wspomagający funkcje adaptacyjne organizmu. Oznacza to, że w ciężkich treningach siłowych usprawnieniu ulega przesył nerwowy i czas potrzebny do regeneracji układu nerwowego.

Dość często ashwagandha wykorzystywana jest w walce ze stanami depresyjnymi. Z przeprowadzonych badań wynika, że wykazuje ona aktywność na poziomie, który będzie skutecznie podnosił samopoczucie emocjonalne. Indyjscy naukowcy wskazują na fakt, że nie tylko wykorzystanie ekstraktu żeń-szenia indyjskiego wspomoże walkę z depresją, ale i wykaże wsparcie dla osób walczących ze schizofrenią.

Wykorzystanie ashwagandhy wykazuje również pewne działanie wspomagające proces odchudzania. Jak się okazuje, suplementacja związkiem może podnosić aktywność tarczycy. Co wykorzystać można wśród osób mających problem z utratą masy ciała.

Mając na uwadze powyższe informacje, chcemy zaproponować Wam TOP 5 suplementów zawierających ashwagandhę w swoim składzie, które to z powodzeniem wykorzystać możecie w swojej suplementacji.

Ashwagandha RANKING TOP 5

1. SFD Nutrition Ashwagandha Forte

Produkt firmy SFD to jedna z najsilniejszych opcji, jeżeli chodzi o zastosowanie suplementacji ashwagandhą. Suplement w jednej tabletce zawiera aż 800 mg ekstraktu, co stawia go w czołówce suplementów tego typu. Osoby suplementujące się Ashwagandha Forte wskazują na to, że wykazuje ona dość szybkie działanie w stosunku do podobnych produktów konkurencji. Jedna tabletka potrafi wykazywać działanie podobne do wielokrotnie większych porcji konkurencyjnych produktów. Jeżeli chcecie się przekonać o unikatowych właściwościach tej rośliny, powinniśmy z powodzeniem celować w produkt SFD.

2. Ostrovit Ashwagandha PRO 15

Każdy z nas pamięta zapewne białko firmy Ostrowia. Niech Was nie zmylą dawne czasy, gdzie bezsmakowe białka cieszyły się powodzeniem. Obecnie firma Ostrovit, to producent suplementów, które jakością nie odbiegają od firm znajdujących się dłużej na rynku suplementacji. Opcja, jaką proponują Ashwagandha PRO 15, to pozycja godna uwagi, co widać po zainteresowaniu produktem w naszym sklepie. Produkt charakteryzuje się wysoką zawartością witanolidów, co ostatecznie dało mu drugą pozycję w naszym rankingu.

3. Hepatica Ashwagandha

Firma Hepatica, pomimo tego, że w Polsce jest mało znana, swoją uwagę przykuwa serią suplementów prozdrowotnych, które charakteryzują bezkompromisowe składy. W produkcie Hepatica postawili oni na wysoką zawartość witanolidów, co zostało osiągnięte poprzez wysoki stopień standaryzacji suplementu. Osoby stosujące suplement firmy Hepatica są w pełni usatysfakcjonowane, a cena jest adekwatna do jakości, którą otrzymujemy w suplemencie.

4. ALLNUTRITION Ashwagandha + Guarana

Połączenie żeń-szenia indyjskiego z guaraną, która jest źródłem kofeiny, okazało się strzałem w dziesiątkę dla osób, które wykorzystują wsparcie ashwagandą ukierunkowane na poprawę poziomu witalności, jak i samopoczucia. Co więcej, jest to znakomite rozwiązanie do zastosowania przed aktywnością umysłową. Osoby wykorzystujące połączenie tego typu opisują jej działanie, jako delikatne pobudzenie, które przejawia się, jako chęć do działania.

5. Olimp Ashwagandha 600 Sport

Firma Olimp ze swoim produktem Ashwagandha 600 Sport wychodzi na przeciw  oczekiwaniom sportowców, tworząc produkt o wysokiej zawartości witanolidów, które mają za zadanie wspomagać organizm sportowca. Dzięki suplementowi firmy Olimp sportowcy wskazują dużo lepsze samopoczucie, szybszą regenerację, jak i zahamowanie efektu tzw. spadków energetycznych po wysiłku. Suplement skutecznie chroni przed przeciążeniem nerwowym, pozwalając na intensywniejszy wysiłek.

Ranking oparty na popularności i opiniach klientów Sklepu SFD.