Bieganie to najbardziej dostępna dyscyplina sportowa. Dlaczego? Można trenować wszędzie, o każdej porze roku i nie potrzeba niczego poza wygodnymi butami i strojem. Wystarczy wyjść na dwór albo stanąć na bieżni i po prostu biec. Wydaje się też, że jest to najczęściej stosowane "narzędzie" gdy naszym celem jest redukcja wagi.

Niewielkie trudności nadchodzą, kiedy bieganie staje się naszą pasją i robimy już na tyle dużo kilometrów, że dociera do nas, że czas zainteresować się butami odpowiednimi do naszej stopy i przede wszystkim tego typu aktywności. Pytania pojawiają się również wtedy, kiedy bieganie pochłania nas tak bardzo, że nie ważne, czy pada deszcz, czy wieje i po prostu trzeba się zaopatrzyć w odzież na różne warunki pogodowe... Każda z nas w końcu zada sobie pytanie: co powinnam kupić?

Jakie spodnie damskie do biegania wybrać?

Spodnie w porównaniu do butów to banalny temat. Jednak i tu liczy się komfort, prawda? W zależności od pory roku mamy kilka różnych opcji. Najczęściej spotykane są różnej długości legginsy, ponieważ przylegają do ciała i dzięki temu nie przeszkadzają.

Jaką długość wybrać?

Po pierwsze to kwestia Twojego upodobania. Wybierz te, w których czujesz się najlepiej. Jeśli latem stawiasz na krótkie modele, to wybierz chociaż takie, które będą sięgać do połowy uda - unikniesz sytuacji, kiedy materiał będzie Ci się "zbiegał" między pośladkami, co będzie Cię dekoncentrowało.

kobieta biegnie

Po drugie, ochronisz swoje uda przed otarciami. Jeśli biegasz krótkie dystanse i rzadko, to krótsze spodenki powinny zdać egzamin. Na dłuższych trasach warto się zabezpieczyć. Jeśli lubisz biegać zimą, wówczas zaopatrz się w grubsze legginsy. Mogą być podszyte polarem lub inną warstwą materiału. Dostępne są także modele termoaktywne, które pozwolą zachować właściwą temperaturę ciała.

Jakich spodni unikać?

Takich, w których nie czujesz się dobrze. Wielu osobom przeszkadza luźny materiał, który utrudnia bieganie, ale jeśli luźne dresy to coś, co lubisz najbardziej i dla Ciebie są w porządku, to niech tak zostanie. Zwróć jednak uwagę na długość nogawki, ponieważ jeśli będzie zbyt długa, możesz na nią nadepnąć i się wywrócić.

Unikaj także źle dobranych rozmiarów, żebyś w trakcie biegu nie musiała co chwilę się poprawiać. Zsuwające się spodnie, obcierające szwy itp., mogą nie dość, że popsuć nastrój podczas biegania, to jeszcze sprawić, że nie skupisz się na rytmie biegu.

Jeśli legginsy nie są dla Ciebie, wówczas poszukaj spodni, których materiał będzie dość elastyczny, gdyż zbyt sztywny będzie ograniczał Twoje ruchy.

Podsumowanie

Wybór odpowiednich spodni do biegania nie jest trudny. Podstawowym kryterium jest wygoda. Wybierz elastyczne tkaniny, które będą pozwalały Ci na swobodny krok, dobierz długość do panującej pogody i ruszaj w drogę!

Komentarze (0)