Wydawałoby się, że strój na siłownię to jedna z mniej ważnych kwestii. Istotne jest, żeby w ogóle na nią pójść i prawidłowo wykonywać ćwiczenia. Często mówi się, że najważniejsza jest wygoda i to, żeby ubrania nie krępowały ruchów. I jest w tym dużo prawdy, jednak każda dyscyplina wymaga nieco innego przygotowania, a strój może być częścią tego procesu. I o ile stwierdzamy, że faktycznie warto kupić porządne legginsy i koszulkę z oddychającego materiału, to rzadko myślimy o bieliźnie.

Czy rodzaj bielizny na siłownię ma znaczenie?

Oczywiście! To ona jest najbliżej ciała i ma wpływ na najbardziej wrażliwe miejsca kobiecego ciała.

W jakim staniku ćwiczyć na siłowni?

Wiele pań nie przywiązuje wagi do tego, jaki biustonosz ubrać na siłownię. Często zostają w klasycznym staniku albo zakładają jakikolwiek sportowy top. Obie opcje to kiepski pomysł. Biustonosz powinien dobrze trzymać biust, zbierać go i układać, a do tego, jak najbardziej minimalizować wstrząsy. Jest to istotne dla każdej kobiety, która nie chce, żeby jej piersi się rozciągały i poddawały grawitacji szybciej, niż to natura zaplanowała.

Różnego rodzaju ćwiczenia, np. bieg na bieżni, przysiady z wyskokiem, burpees, wskoki na skrzynię i wiele innych, powodują duże wstrząsy dla Twojego biustu. Odpowiedni biustonosz to podstawa i to nie tylko dla pań z dużym biustem. Tego typu biustonosze nie należą do najtańszych, ale inwestycja się opłaca. Pamiętaj też o odpowiednim dobraniu rozmiaru.

W jakich majtkach ćwiczyć na siłowni?

bielizna figi finess

Majtki to kolejna rzecz, o której zwykle nie myślimy w kontekście treningu na siłowni. Jest to część garderoby, która powinna być tak dobrana, żeby nie powodowała dyskomfortu ani obtarć. Najlepszą opcją wydają się figi.

Stringi nie chronią nas przed bakteriami, a z kolei majtki typu bokserki będą się odznaczały na legginsach, a nie każdej z nas  to odpowiada. Warto też na trening wybrać bieliznę bezszwową i z oddychającego materiału. Dzięki temu unikniemy obtarć, które możemy później dotkliwie odczuwać.

Podsumowanie

Jak widzisz, dobór bielizny ma znaczenie. Warto zainwestować w dobry, sportowy biustonosz, który ochroni piersi przed wstrząsami. Unikaj prostych topów, które jedynie dobrze wyglądają, ale nie mają zbyt wiele wspólnego z ochroną biustu. Dzięki dobraniu wygodnej, oddychającej bielizny, będziesz czuła się komfortowo na każdym treningu.

Komentarze (0)