1. Diety z telewizji i gazet

"Stracić 5 kilogramów w tydzień!" Każdej kobiecie, która próbuje zrzucić parę kilogramów hasła tego typu wydają się kuszące.

Przeczytasz dalej, że możesz nawet zjeść pizzę, naleśniki i ciasto! Po prostu zastosuj się do rady X i chudnij. Niestety tak pięknie brzmi to jedynie na papierze. W rzeczywistości powalających efektów raczej nie osiągniesz.

Dlaczego wyniki tych diet są tak mizerne? Propagują one podejścia o bardzo niskiej kaloryczności. Nawet, jeśli uda Ci się wytrwać jakiś czas na tego typu diecie i zrzucić kilka kilogramów prawdopodobnie szybko wrócą, gdy tylko zacznie jeść więcej.

Co więcej, utrzymywanie diety o bardzo niskiej kaloryczności to pewny sposób na pozbycie się masy mięśniowej, niedobory żywieniowe, zaburzenia odżywiania i napady objadania się.|

A ponieważ diety te są skierowane głównie do kobiet, które nie trenują, głodując tracą mięśnie, a potem objadając się zyskują tłuszcz. Kompozycja ciała ulega pogorszeniu.

Rozwiązanie

Zainwestuj w siebie więcej czasu by osiągnąć sukces. Nie stosuj głodówek, odżywiaj się zdrowo i z głową.

Zamiast gotowych planów celebrytek wybieraj nieprzetworzone produkty i kontroluj kaloryczność diety.

odchudzanie

2. Ignorowanie tego, co oczywiste i szukanie magicznych rozwiązań

Kobiety bardzo często skupiają się na poszukiwaniu jednego konkretnego czynnika, przez który nie chudną; jednego produktu, który wystarczy wyeliminować z diety i tracić na wadze. Wolą to, niż zrezygnować ze złych wyborów żywieniowych.

Rozwiązanie

Kobiety muszą uczciwie patrzeć na swoje jedzenie. Dziennik żywnościowy może im w tym pomóc. Zamiast szukać winnego wszystkiemu składnika, zrezygnuj ze słodkich deserów, słodkiej czekolady, kolorowych drinków, przesłodzonych kaw.

Bądź bardziej świadoma tego, co jesz, kiedy, dlaczego i jak pewne produkty spożywcze wpływają na Twoje samopoczucie i wygląd.

3. Spożywanie pseudo zdrowych produktów

Gdy świadome zdrowia kobiety słyszą, że potrzebują więcej białka lub błonnika, wiele z nich pójdzie do sklepu i kupi wzbogacone w te składniki gotowe produkty. Produkty te zazwyczaj niewiele mają wspólnego ze zdrowiem, obfitują natomiast w cukier.

Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy, że cukier ukryty jest pod wieloma różnymi nazwami. Każdy z nich jest tak samo szkodliwy dla zdrowia. Podobnie beztłuszczowe, bezcukrowe, bogate w błonnik, ekologiczne i bezglutenowe pokarmy mogą powodować otyłość. Ponieważ produkty te wyglądają zdrowo i znajdują się na półkach ze zdrową żywnością, mają dopiski 0% tłuszczu, fit i tym podobne, kuszą kobiety, których celem jest utrata wagi.

Rozwiązanie

Szukając źródeł białka wybieraj mięso, ryby i jajka. Szukając błonnika wybieraj warzywa, owoce i produkty pełnoziarniste. Jeśli decydujesz się na gotowe produkty zawsze czytaj skład.

4. Obsesja na punkcie utraty tłuszczu

Niektóre kobiety zawsze wydają się być "na diecie". Co jest dziwne, te same kobiety zawsze wydają się mieć małą nadwagę.

Oto problem: większość kobiet, które nieustannie skupiają się na utracie tłuszczu nie zdaje sobie sprawy, że stałyby się bardziej efektywne w spalaniu tłuszczu, gdyby miały po prostu więcej mięśni. Wieczne bycie na diecie nie jest rozwiązaniem! Ciągłe ograniczanie kalorii sprawia, że nawet jedząc mało nie chudniemy. Oczywiście większość strategii utraty tłuszczu działa na początku, ale ciało po czasie się przystosowuje.

Rozwiązanie

Zamiast wiecznego ograniczania kalorii i skupiania się na utracie tłuszczu, jedz zdrowo, jedz więcej i trenuj!

5. Zbyt emocjonalne podejście

Kobiety przywiązują większą wagę do jedzenia, niż mężczyźni. Większość facetów po złamaniu diety po prostu powie „ups, stało się” i będzie działać dalej.

Z kobietami jest inaczej. Zastanawiają się nad tym, co właśnie zrobiły i mają wyrzuty sumienia. Mają poczucie winy po złamaniu diety i karzą się głodując lub trenując nadprogramowo.

Kobiety funkcjonują bardzo często między okresami objadania się i stosowania diet. I zazwyczaj istnieje powód, dla którego przejadają się: żywność jest ich narzędziem do usuwania stresu, niepokoju, smutku, frustracji lub innych emocji.

Rozwiązanie

Znajdź inny sposób radzenia sobie z emocjami. Długi spacer lepiej oczyści głowę, niż rząd ciasteczek. Mocny trening na siłowni jest bardziej odprężający, niż puchar lodów.

5. Wieczorne i nocne przejadanie się

Kobiety, które przez cały ranek jedzą bardzo mało, skubią, często kończą swój dzień nadprogramowymi kaloriami, ponieważ nadrabiają to, czego wcześniej nie dostały.

Kombinacja wysokiego poziomu kortyzolu, wyczerpania z niewystarczającej ilości jedzenia w ciągu dnia i wszelkich innych nieprzewidzianych emocji staje się tykającą bombą zegarową. W takiej sytuacji nikt nie myśli o skomponowaniu odpowiednio zbilansowanego posiłku i gotowaniu. Sięgamy po to, co mamy pod ręka. Słodycze, pieczywo, przekąski i zjadamy ich za dużo.

Rozwiązanie

Gdyby kobiety jadły znacznie więcej podczas wcześniejszych posiłków i odpowiednio się przygotowały do treningów, nie zmagałyby się tak bardzo z wieczornym głodem i chęcią podjadania. Jedz w ciągu dnia regularnie, nie głodź się, planuj posiłki wcześniej.

6. Za mało białka w diecie

Większość kobiet spożywa za małe ilości białka.

Jeśli ich celem jest utrata tkanki tłuszczowej, korzystne byłoby zastosowanie większej ilości białka, niż standardowy gram na kilogram masy ciała. Dlaczego? Ponieważ białko jest sycące, pomaga utrzymać masę mięśniową, pomaga budować mięśnie, a proces jego trawienia zużywa więcej energii. Białko ma większy efekt termiczny, niż dwa pozostałe makroelementy.

Kobiety najczęściej jednak wolą zjeść porcję mięsa, jak dla małego dziecka, by potem po obiedzie zjeść coś mniej zdrowego.

Rozwiązanie

Wyższe spożycie białka może mieć znaczący wpływ na poskromienie apetytu i zmniejszenie obwodu tali. Sprawdź ile białka dziennie przyjmujesz i kontroluj jego spożycie.

7. Skrajności związane z tłuszczami w diecie

W ostatnich latach dość powszechne stało się przekonanie, że od zdrowych tłuszczów przytyć nie można. Staliśmy się miłośnikami awokado, ekologicznej wołowiny i masła, kawy kuloodpornej.

Wiele osób wpadło z jednej skrajności w drugą i poszło za daleko. Tłuszcze są nam potrzebne i nie należy z nich rezygnować. Pamiętajmy jednak, że kalorie ze spożytych tłuszczów sumują się tak samo, jak każde inne. Z tłuszczów sporą ilość energii uzbierać dość łatwo, gdyż są one bardziej kaloryczne, niż białka i węglowodany.

Z drugiej strony mamy jednak nadal kobiety panicznie obawiające się włączenia tłuszczów do diety. Takie podejście również nie jest dobre.

Rozwiązanie

Kobiety potrzebują różnych tłuszczów, w tym niektórych tłuszczów nasyconych i skorzystają na uwzględnieniu w swojej diecie kwasów tłuszczowych Omega 3 , które są korzystne dla zmniejszenia stanu zapalnego i promują utratę tkanki tłuszczowej.

Nie rezygnuj z tłuszczów w diecie, ale kontroluj ich spożycie. Przytyć można od wszystkiego, co jemy w nadmiarze.

8. Skrajności związane z węglowodanami w diecie

Nie ulega wątpliwości, że skorzystalibyśmy na zrezygnowaniu z bułeczek, słodkich płatków zbożowych i cukru, ale całkowita eliminacja węglowodanów nie jest wskazana!

Problem z planami niskowęglowodanowymi polega na tym, że wiele kobiet trenując na takich dietach ma problem z utrzymaniem diety, gorsze wyniki sportowe i zamiast spalać - gromadzi tłuszcz. Ponieważ ich zapotrzebowanie na węglowodany nie jest zaspokojone, szukają nasycenia z (nadmiernego) wypełnionego tłuszczem, gęstego, kalorycznego jedzenia.

Im więcej mięśni ma ciało, tym większa jest jego zdolność do magazynowania węglowodanów, jako glikogenu. Przy małej dostępności węglowodanów, zapasy glikogenu zostają prawie całkowicie wykorzystane. Zamiast spalania tłuszczu, pozbywamy się zapasów glikogenu. Ciało staje się bardziej smukłe, niestety nie ma to nic wspólnego ze zmniejszaniem ilości tkanki tłuszczowej.

Rozwiązanie

Trenujące kobiety, które pragną szczupłego i wysportowanego ciała , powinny zrobić miejsce w swojej diecie na węglowodany, zwłaszcza okołotreningowo. Sprawi to, że będą bardziej skuteczne na siłowni.

9. Jedzenie słodyczy

slodycze

Bardzo często zdarza się tak, że kobiety jedzą coś, tylko dlatego, że ktoś je tym poczęstował. Same nigdy nie wybrałyby takich produktów. Jednak nie opanowały sztuki mówienia "nie, dziękuję". Kobiety starają się być uprzejme i nie urazić uczuć innych, przez co jedzą produkty, które oddalają je od osiągnięcia wymarzonego celu.

Rozwiązanie

Naucz się częściej odmawiać. Nie musisz z grzeczności zjadać kilku kawałków ciasta.

Komentarze (6)
MMA

W punkcie 2 jest napisane "Kobiety bardzo często skupiają się na poszukiwaniu jednego konkretnego czynnika, przez który nie chudną; jednego produktu, który wystarczy wyeliminować z diety i tracić na wadze...".
Otóż w niektórych przypadkach jest jeden czynnik, przez który kobiety nie chudną, który wystarczy wyeliminować z diety i tracić na wadze - cukier.
Oczywiście Pani Kinga pisze o tym w punkcie 3 ("Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy, że cukier ukryty jest pod wieloma różnymi nazwami. Każdy z nich jest tak samo szkodliwy dla zdrowia") i pośrednio w punkcie 9 "Jedzenie słodyczy".
;-)

1
pokątna

czyli jedno słowo: podjadanie :D

0
MMA

@pokątna jedno słowo - cukier ;-)

1
resmurus

9. - dokładnie tak! mnie gubiły weekendy

0
nataszka20

Tak chyba większość ma, na tygodniu super, a w wekendy zawsze coś się przytrafi.

0
nick89

Nowa strona ero na której znajdziesz sasiadke.
Ponad milion ofert z całej Polski!

www.portpanie.gq
_________________________
Załóż konto za friko, Przeglądaj panienki!

1