Ostatnio w świecie kulturystyki krążyły pogłoski sugerujące napięcie w relacjach pomiędzy IFBB Professional League a AMI, która organizuje zawody Mr. Olympia. Czy Jim Manion i Eric Weider planują wycofać się z Olimpii i dołączyć do nowego projektu, który szykuje Dwayne “The Rock” Johnson?

 

Podobno IFBB Pro League nie promuje też odpowiednio zawodów Mr. Olympia, a dotychczasowa niska sprzedaż biletów na tegoroczną Olympia Weekend dodatkowo eskaluje krążące plotki. Jednak Jim Manion w wywiadzie udzielonym dla NPCNEWSONLINE zapewnia, że wszystko jest w jak najlepszym porządku.

„Olympia zawsze będzie najbardziej prestiżowym i najważniejszym wydarzeniem w naszym sporcie. To super wydarzenie kulturystyczne i nie ma planów, aby to zmienić. Nie ma tytułu, który oznaczałby więcej niż Olympia i zawsze staramy się rozszerzać Olympię na wszystkie możliwe sposoby. Nasze relacje z AMI są silniejsze niż kiedykolwiek.”

Jim Manion zapewnia więc, że wszystko jest w jak najlepszym porządku, jednak różne źródła podają, że szykuje się nowe, wielkie tajemnicze wydarzenie w branży. Jakie? The Rock chciał kupić Olympia LLC, ale to się nie udało, więc firma Dwayne Johnsona “Seven bucks productions” planuje zorganizować zawody, o których mówi się, że będą większe niż Mr. Olympia, z jeszcze większymi nagrodami pieniężnymi.

https://youtu.be/kTlHo2fwskw

Czy nowe wydarzenie „The Rock Games” będzie w stanie wyprzedzić Mr. Olympia jako najważniejsze zawody wśród kulturystów? Bez względu na to, co zrobi The Rock, nigdy nie zastąpi tego momentu, w którym najlepszy kulturysta odbiera trofeum Mr. Olympia. Wygrana to nie tylko pieniądze, to również historia, w której zapisało się w ciągu 54 lat zaledwie 14 sportowców.

https://youtu.be/6hHDzoQeizs

 

Komentarze (5)
lordknaga

wygrana to przedewszystkim prestiz I pieniadze, nikt tego za darmo nie robi, widzieliscie kiedys milionera, ktory byl ifbb pro i chcial wygrac olimpie? %-) jak wylozy szmalec i to nie maly za wygrana i znajdzie sponsorow, wiele pojdzie z npc wlasnie do niego, zeby startowac i cos z tego miec a nie jakies klepaki na waciki...

3
anubis84

Jak nie będzie w okolicach olimpi to nie będzie konkurowało, jak wpadnie na pomysł by zrobić w podobnym terminie to spora cześć osób za kasą może zmienić decyzje gdzie startować.

0
Bull

dobrze powiedziane :)

0
carlitoss

Ma chłopak kasę, pewnie i też sponsorzy mu sporo pomogą bo jest medialną osobą, każdy go kojarzy, a takie osoby przyciągają ludzi. Może coś fajnego z tego wyjdzie.

0
szaba18

bardzo fajnie, sobie chłopaki trochę zarobią .

0