Dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci popularnego w Czechach kulturysty Jakuba Šubrta, który zmarł nagle w wieku 32 lat. Stało się to we wtorek 1 września 2020 r., ale rodzina opublikowała wiadomość dopiero wczoraj na jego fanpage na Facebooku. Przyczyna śmierci wciąż nie została podana. Z pewnością wydarzyło się to nagle i niespodziewanie, ponieważ jeszcze dwa dni wcześniej Jakub opublikował post w swoich mediach społecznościowych.

Jakub był bardzo popularnym kulturystą w Europie, a zwłaszcza w Czechach. Był także trenerem i przygotowywał spore grono zawodników, którzy osiągali świetne wyniki. Na początku swojej kariery kulturystycznej startował w federacji NABBA. W 2008 roku zdobył tytuł mistrza świata NABBA Junior Mr. Universe, a następnie wygrał Mistrzostwa Świata Juniorów NABBA w 2009 roku. Gdy podszlifował formę i nabrał doświadczenia, postanowił spróbować szczęścia w IFBB, a jego marzeniem był start w Mr. Olympia.

W 2013 roku spróbował swoich sił w Arnold Amateur Europe, ale niestety nie zakwalifikował się. Rok później na IFBB Amateur Olympia zajął już trzecie miejsce w kategorii middleweight. W miarę jak Jakub zaczął nabierać większej pewności siebie i doświadczenia, widoczne były coraz to lepsze rezultaty. Rok 2015 był kolejnym udanym rokiem dla czeskiego sportowca, który zajął piąte miejsce zarówno w Amateur Olympia, jak i Amateur Arnold Classic Europe. W 2018 roku zajął drugie miejsce na Mistrzostwach Świata IFBB i trzecie na IFBB Diamond Cup Kijów. Ostatnio na scenie wystąpił w 2019 i zdobył czwarte miejsce w zawodach GP Pepa Opava i IFBB Diamond Cup Prague. Nagła śmierć przerwała spełnienie marzeń o zostaniu Mr. Olympia...

 

 

Komentarze (12)
lodzianin1

Bardzo młody chłopak, życie jest bardzo kruche.

1
Entreri

32 lata a wygladal na 45.

1
Anonim

Normalne na bombie metabolizm zap*****la x razy szybciej dlatego rośniesz to i starzejesz się szybciej .

0
lordknaga

juz od kilku dni, przewijal mi sie post o jego smierci na fejsie i pepiki pisaly w komentarzach, ze byl to bodajze zawal(tutaj nie potwierdzone info) - czyli to na co schodzi wiekszosc z kulturystow.

1
ziomus123

Użytkownicy sterydów z tego forum i tak napiszą, że to na pewno nie przez sterydy - bo przecież oni biorą przez całe życie i nic im nie jest.

2
lordknaga

niech sobie kazdy pisze co chce, przerost serca + noszenie dodakowej mase w dziesiatkach kg, masy ktora zbudowana jest dzieki saa, napewno wplywa na serce + wplyw niektorych srodkow na serce i organy, oczywiscie, ze saa ma na to wplyw.

4
Anonim

Ziomuś 123 "przeciętny użytkownik " i kulturysta to zupełnie inna liga jeżeli chodzi o dawki i same środki które bierze naprawdę nie ma sensu porównywać chociaż wiadomo są świry co nigdy nie staną na scenie bo mają to w dupie ale walą końskie dawki wariaci są w każdej grupie społecznej. Tak samo jak można się bawić z alko albo zataczać się na dyskotece niby to samo ale nie do końca

0
rarytas1

Ziomus123 , lordknaga i co z tego , że zmarł przez sterydy. Zapewne nawet się nie zorientował kiedy to nastąpiło . Bardziej szanuję człowieka realizującego swoje marzenia nawet kosztem życia niż tych ktorzy wegetują z zerem osiągnięć.

0
lordknaga

szanujesz to, ze ktos sobie skraca zycie, za to ze wychodzi na scene - no ok, ja nic przeciez zlego o nim nie napisalem.

poprosti szkoda chlopa i to jest fakt.

3
Entreri

@rarytas1 - no faktycznie, osiagniecia mial jak jasna cholera. I co mu po Twoim szacunku?

4
rarytas1

Tony towaru były przed nim do wbicia.

6
Merkury-76

Wielka szkoda .

1