Ze względu na ograniczenia w stanie Nevada dotyczące liczby osób, które mogą uczestniczyć w zorganizowanych imprezach (do 250) podjęto decyzję o przeniesieniu zawodów Mr. Olympia 2020 z Las Vegas do Orlando na Florydzie, gdzie będzie mogła zgromadzić się większa liczba widzów (do 2500). Na zaledwie cztery tygodnie przed, prezydent Dan Solomon, ogłosił na Instagramie, że impreza odbędzie się na drugim końcu kraju. Data wydarzenia nie ulegnie zmianie. Tym samym po raz pierwszy od 20 lat zawody Mr. Olympia nie odbędą się w Las Vegas!

 

Największe i najbardziej prestiżowe zawody w kulturystyce i fitness, od początku roku stały pod znakiem zapytania. Podobnie, jak na inne wydarzenia sportowe, na przeniesienie terminu zawodów wpłynęła pandemia Covid-19. To spowodowało opóźnienie Olimpii do tego stopnia, że sportowcy próbowali się zakwalifikować  zarówno do tegorocznych, jak i przyszłorocznych zawodów. 

„Były to niezwykle trudne okoliczności, ale skupiliśmy się na zapewnieniu najlepszym sportowcom na świecie możliwości rywalizacji przed swoimi fanami. Wiadomości z Las Vegas w ostatnich dniach stały się bardzo niepokojące. Nie będziemy ryzykować możliwości odwołania Olimpii, dlatego jesteśmy wdzięczni miastu Orlando za przyjęcie nas, zapewniając jednocześnie bezpieczną i rozległą przestrzeń na wszystkie etapy imprezy. To trudne czasy, ale jesteśmy to winni całej branży, aby zrobić wszystko, by stworzyć bezpieczny i ekscytujący weekend. W ramach naszego zaangażowania na rzecz tych elitarnych sportowców będziemy również rozdawać rekordowe nagrody pieniężne.”

Wiele osób zastanawia się, czy rzeczywiście jest to podyktowane dobrem zawodników i możliwością spotkania się z fanami, czy może powód jest wyłącznie finansowy. Wszak brak publiczności byłby równy z brakiem dochodu z zakupionych biletów. Zawodnicy mają też niemały problem, ponieważ większość, jak nie wszyscy mają już zaplanowaną podróż i wykupione bilety z różnych zakątków świata. Tak czy inaczej, cieszymy się, że właściciele robią wszystko, aby zawody się odbyły.

Komentarze (1)
lordknaga

oczywiscie, ze dobro zawodnikow zawsze na pierwszym miejscu a na koncu kasa dla organizatorow.














xD

1