Poznajcie Drew Manninga - trenera personalnego, który zdecydował, że celowo przytyje, aby naprawdę zrozumieć walkę z utratą wagi przeciętnego Amerykanina. Przez całe życie był sprawny i wysportowany. Jego klienci często komentowali, że nie jest w stanie zrozumieć trudności, których doświadczają w obliczu istotnych zmian w ich stylu życia. Nie motywował ich wystarczająco do stawania się bardziej sprawnymi - nic dziwnego, ponieważ według jego żony zazwyczaj osądzał osoby z nadwagą. Uważał, że są zbyt leniwi, by się zmienić. Bycie w formie było dla Drewa rzeczą naturalną, ponieważ jego rodzina była uzależniona od fitnessu, sportu i zdrowej żywności.

Czuł, że coś jest nie tak z jego podejściem do klientów, których walki o zrzucenie zbędnych kilogramów nigdy nie doświadczył. Uznał, że nadszedł czas na wyzwanie, które zmieni jego życie i podejście do podopiecznych. Postawił sobie cel: przybranie na wadze, którego miał dokonać niezdrowym odżywianiem i brakiem ruchu. Udało mu się! W niecałe sześć miesięcy, Drew przytył ponad 30 kg! Tak jak zaplanował, całkowicie zrezygnował z treningów na siłowni i codziennie spożywał fast foody oraz pił słodkie napoje. Przyznał, że nie jak dużo tak jak w eksperymencie Super Size Me, ale skupił się na żywności wysoko przetworzonej, takie jak białe pieczywo, białe makarony, chipsy, ciastka, krakersy, słodkie płatki zbożowe, napoje gazowane, soki, itp. Mimo, że spodziewał się pewnych konsekwencji zdrowotnych, takich jak podwyższony poziom ciśnienia krwi i cholesterolu, Drew nie był przygotowany na stres emocjonalny, którego doświadczył. Stawiał czoła problemom z obrazem własnego ciała, a jego pewność siebie malała wraz z większą ilością kilogramów. Miał mniej energii, stał się ospały, leniwy i rozdrażniony. Właściwie to jego żona uświadomiła mu, że zachodzi również zmiana w jego psychice. Był zaskoczony, że skutki nadwagi mogą być tak silne na innych poziomach, poza fizycznym.

https://youtu.be/TzgPejLwqKI

Sześć miesięcy i ponad 30 kilogramów później, zakończył eksperyment i wrócił na siłownię. Przekonał się, że ćwiczenia stały się trudniejsze niż kiedykolwiek. Trener personalny czuł ogromną potrzebę rozpoczęcia nowej rutyny treningowej lecz musiał wręcz zmuszać swoje nowe ciało do wykonywania ćwiczeń, które dawniej uwielbiał.

Mimo że wrócił do dawnego stylu życia za kilka miesięcy, wzbogacił swoje doświadczenie w znaczny sposób. Przede wszystkim uświadomił sobie z jakimi problemami muszą zmagać się osoby z nadwagą- psychiczne problemy, wysiłek trudny do wykonania oraz motywacja, jaką trzeba mieć by zmienić swoje dawne nawyki i przyzwyczajenia do niezdrowych bodźców. W końcu zrozumiał jak naprawdę wygląda utrata wagi i ile wymaga wysiłku. Nowe doświadczenie sprawiło, że stał się bardziej kompetentny w pomaganiu i wspieraniu innych. Przyznaje, że nie żałuje tego co zrobił i zyskał empatię, szacunek i lepiej rozumie osoby otyłe. Co myślicie o jego eksperymencie?

 

Komentarze (2)
pavlog89

Szacun , facet ma twardą psyche ..

0
arletak

Kozak! ~Po prostu szacun!

0