Trądzik to choroba skóry, która występuje, gdy gruczoły łojowe produkują nadmiar sebum. Prowadzi to do zatykania porów. Ta sytuacja stwarza idealne warunki dla rozwoju bakterii, które powodują stany zapalne i pojawienie się zaczerwienionych, bolesnych grudek na skórze. Dla kulturystów, którzy pragną, by ich ciało wyglądało dobrze, trądzik może być szczególnie frustrujący. Czynnikami powodującymi stany zapalne mogą być na przykład kosmetyki, zła pielęgnacja skóry, zaburzenia hormonalne, problemy jelitowe czy przyjmowane sterydy. Ten ostatni czynnik jest częstą przyczyną pojawienia się trądziku u kulturystów. 

https://youtu.be/WdPr5iFtctQ

Z fatalną jego postacią mierzy się obecnie TikToker John Joshua James. Chociaż nie jest kulturystą, pragnął szybko uzyskać większy rozmiar i masę mięśniową. Już w ciągu czterech miesięcy stosowania sterydów pojawił się bardzo brzydko wyglądający trądzik na jego całych plecach. Co ciekawe, według Jamesa trądzik na plecach jest „cały czas okropny”, ale twierdzi, że nie ma zamiaru przestać korzystać z dopingu. 

„Sterydy w ciągu czterech miesięcy zrobiły to z moimi plecami i muszę powiedzieć, że było warto. Po przeprowadzeniu trochę badań dowiedziałem się, że sterydy faktycznie powodują powrót trądziku i nie jest to wspaniałe. Moje plecy są całkowicie pokryte bliznami i przez cały czas czuję się okropnie, ale bardziej lubię chodzić na siłownię. W końcu doszedłem do 180 funtów, więc zamierzam dalej to robić. Sterydy nie tylko sprawiły, że moje plecy wyglądają jak truskawkowe ciastko, ale także sprawiły, że moje ramiona są znacznie większe niż wcześniej. Pierwszy dzień, w którym poszedłem na siłownię, jest pierwszym dniem, w którym zacząłem brać sterydy”.

Źródło: https://twitter.com/John_J_James/

Wideo Johna Joshuy Jamesa na TikToku natychmiast stało się popularne po tym, jak opublikował je w Internecie. Przykład tego młodego chłopaka idealnie pokazuje, że stosowanie sterydów owszem może pomóc w osiągnięciu wyników i lepszej sylwetki, ale może wiązać się z wieloma skutkami ubocznymi jak na przykład trądzik. Czy warto?

Źródło: https://www.instagram.com/p/CsSfS3zM5Qp/?utm_source=ig_web_copy_link&igshid=MmJiY2I4NDBkZg==

Komentarze (6)
lordknaga

4miesiace na sterydach a wyglada jak by zyskal jedynie efekty uboczne, takich idiotow nie powinni w ogole pokazywac w internecie... jak to ta gimbaza dzisiaj, napierw towar a dopiero pozniej karnet na silke :-D

3
gokuson

Mógł mamie pomagać ziemniaki nosić wyglądałby podobnie bez bomby

3
Owoce Lasu

Myślę, że plecy wyglądałyby wtedy o wiele lepiej :P

0
M-ka

Potem dostanie sepsy od zwykłego przeziębienia, bo równowaga bakteryjna jest lepsza u niego w kuchennym śmietniku niż na plecach.

0
Callafior

Wzór godny promowania i naśladowania! Krzyżyk na drogę! IDIOTA ... brak słów Po kiego.... SFD daje takie posty. Nie lepiej napisać że np. Borecki zakwalifikował się na Olympię ?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!

0
Bull

No cóż, ale pisanie o zawodach i startujących w nich nie daje zwrotu nawet za prąd. Próbowaliśmy przez dwa lata.

0