Tammy Hembrow rozpoczynała swoją przygodę od zamazanych selfie w łazience. Teraz jej konto obserwuje ponad 8,5 miliona fanów, a ona sama w międzyczasie została matką dwójki dzieci. Tammy pochodzi z Australii i stała się częścią Chloe Kardashian Good Squad, czyli zespołu modelek promujących nową linię jeansów Good American. To nic dziwnego, bo dwudziestotrzyletnia Hembrow jest uznawanan przez swoje fanki za guru fitness i świetną bizneswoman.

Na swoim profilu pokazuje aktywność fizyczną, wrzuca scenki rodzinne i często pokazuje swoje jędrne pośladki. Od czasu do czasu wraca do starszych czasów i porównuje swoją obecną sylwetkę do tej sprzed kilku lat. Różnica jest ogromna! Wówczas ćwiczyła 3-5 razy w tygodniu – głównie cardio. Nie dojadała i nie podnosiła ciężarów. W tej chwili nie zwiększyła drastycznie częstotliwości treningów, ale włączyła podnoszenie ciężarów, zminimalizowała cardio i zdecydowanie więcej je. To pokazuje, że można odpowiednim treningiem, ale i dietą dojść do wymarzonych kształtów. Trzeba też być konsekwentnym i cierpliwym.

Trenuje głównie kombinacją siłowych ćwiczeń oraz mocno intensywnego treningu interwałowego. Je czysto, bez chemii i konserwantów, unika fast foodów. Przez pięć dni w tygodniu trzyma restrykcyjną dietę, aby w weekend pozwolić sobie na trochę więcej. Początkującym w fitnessie zaleca stopniowe wdrażanie się w meandry treningów, bez pośpiechu. Ważne są drobne zmiany i konsekwencja w działaniu, a wtedy rezultaty są długofalowe. Tammy opracowała program dla kobiet w ciąży, które chcą utrzymać odpowiednią formę i ćwiczyć przez 9 miesięcy. Trzeba przyznać, że marzeniem każdej kobiety, jest taka figura po dwójce dzieci, a mężczyzny mieć taką kobietę u boku. Zgadzacie się?