Hafthor Björnsson jakiś czas temu ogłosił koniec kariery jako strongman. Zainteresował się inną dyscypliną sportową, jaką jest boks i stoczył walkę z Eddiem Hallem. Już od dłuższego czasu szukał nowego przeciwnika, ale bez skutku. Wyraźnie stracił motywację do działania w boksie. Ostatnio nastąpił zaskakujący obrót spraw w związku z planami na przyszłość Björnssona. Były najsilniejszy człowiek świata ogłosił powrót do sportów siłowych! Wiadomość ta pojawiła się na filmie YouTube, w którym Hafthor omawiał swoje krótko i długoterminowe plany na przyszłość.

https://youtu.be/HGYqclsJ52A

Decyzja dotycząca zakończenia jego kariery bokserskiej jest chyba najbardziej zaskakująca dla wszystkich. Björnsson nie będzie miał kolejnego pojedynku bokserskiego, pomimo udanych walk z Eddiem Hallem i Devonem Larattem. Chciał walczyć z Tysonem Furym, ale jest bardzo mało prawdopodobne, że kiedykolwiek się to stanie. Ekipy obu panów nie były w stanie osiągnąć porozumienia.

„Istniała możliwość, że będziemy walczyć… Teraz podjąłem decyzję, trudną decyzję… odejść od boksu. Nie będę rywalizować ponownie w boksie. Pożegnałem się z nim”.

Polecamy również: Walka Hafthor Björnsson vs Tyson Fury jednak się odbędzie?

Hafthor Björnsson zdradził, że ​​jest zadowolony z tego, co osiągnął w ciągu ostatnich 2,5 roku. Jednak nigdy nie pokochał boksu, tak jak zawodów strongman, a ​​jedyną rzeczą, która popychała go do przodu, była sportowa dyscyplina.

„Mam dużo szacunku do tego sportu, ponieważ wiem, ile pracy wymaga boks. Po prostu nie czuję do niego pasji i nie staję się młodszy”.

Uwielbia podnosić ciężary, więc postanowił skupić się na tym po raz kolejny. Bjornsson posiada już kilka rekordów świata w Strongman, ale wraca, aby jeszcze bardziej poprawić jeden z nich. To będzie Światowy Rekord Weight Over Bar. Hafthor spróbuje to zrobić 27 października na 2022 Rogue Invitational. 

Polecamy również: Hafthor Bjornsson zdradza, dlaczego nie będzie już startował w zawodach strongman

Wspomniał też coś o powrocie do Strongman i pobiciu swojego rekordu świata w martwym ciągu. Podobno szykuje jeszcze kilka nowinek w sprawie swojej przyszłej kariery, ale zrobi to we właściwym czasie. Jesteście zaskoczeni jego decyzją?

Komentarze (4)
lordknaga

sroga ta jego kariera bokserska, odbyl az 1 walke :-D i juz emerytura... mial byc rewanz z grubym edim, miala byc walka z fordem i co? za malo siana a fury nie chcial klepac kelnera za drobne? juz mial startowac w zawodach sylwetkowych, teraz powrot do strongmana - prawdziwy showman ten thor :-D czlowiek wielu talentow.

1
lodzianin1

Norma byle szum był wszyscy kończą karierę i wracają parę razy.musza się zgadzać wyświetlenia, niestety ten sport to taka prostytucja.

1
rarytas1

Martwy ciąg chce poprawić:) przecież przekroczył 500 kg. W sumie stracił 50 kg masy ciekawe będzie tempo odbudowy.

0
lodzianin1

Tempo dość szybkie będzie 10-12 tts kcal parę gram saa hgh insa I w chwile wroci

1