Shaun Clarida, czyli zwycięzca Mr. Olympia w kategorii 212, przez lata ciężko pracował, aby zbudować sylwetkę, która zasłużyła na tytuł mistrza. Niedawno zafundował nam podróż w czasie i pokazał, jak zmieniło się jego ciało w ciągu 20 lat. Niewiele osób wierzyło w to, że Clarida wygra Olimpię w zeszłym roku. Niemniej jednak poprawiał swoją sylwetkę (w 2019 roku był trzeci) i dopiął swego. Na Instagramie pochwalił się swoją metamorfozą i przyznajcie, że zmiana jest niesamowita. 38-latek konsekwentnie „budował” swoje ciało i nie pozwolił, aby niepowodzenia powstrzymały go od dopięcia swego.

Po lewej stronie widzicie zapaśnika z liceum, a po prawej dumnego zwycięzcę Olympii 2020 w kategorii 212.

„Moja przygoda z tym sportem zaczęła się właśnie tutaj, w mojej licealnej sali zapaśniczej. Byłem juniorem, który przygotowywał się do startu w kategorii 46 kg, a trenerzy chcieli, abym był większy i silniejszy, aby być gotowym. Siłownia była wymogiem zarówno na zajęciach gimnastycznych, jak i treningach po zapasach, ale dopiero na studiach potraktowałem to znacznie poważniej i nauczyłem się kulturystyki (...) Spotkałem na siłowni kulturystę, który wprowadził mnie w ten sport i pomógł mi przygotować się do zawodów w zaledwie 3 miesiące. Od razu się w tym zakochałem, odszedłem z drużyny zapaśniczej, a reszta to już historia!”

 

Shaun Clarida słusznie wybrał kulturystykę i inspiruje wszystkich swoich fanów do działania i podążania za swoimi marzeniami. Jemu dojście na sam szczyt zajęło lata ciężkiej pracy i poświęcenia, ale jak widzicie wszystko jest możliwe.

Komentarze (6)
M-ka

Nie musiał szukać aż tak starego zdjęcia do porównań :D. Każdy kiedyś był dzieckiem.

0
Possible

No nie był takim dzieckiem, miał 18 lat. ;)

0
M-ka

Może i tak. Patrząc na tę buzię i ogólnie, dałabym mu z 15-16 lat, ale można się mocno pomylić.

1
spejson94

Widzialem ze trenuje z Meadowem ostatnio. Dla mnie wyglada tragicznie, ale gdyby byl wyzszy o doslownie nawet 5cm byloby juz wiele lepiej

0
Possible

Niski, bardzo drobny delikatny szkielet, podobnie jak Flex Wheleer, taka jego miniaturka. Nabił sporo mięśni na ten szkielet i robi wrażenie efektem 3d. B. dobre przygotowanie formy fajne pozowanie i wygrywa mała MrOlympie, ale czy naprawdę ma dobre kształty sylwetki?

1
lordknaga

jak na 212 to ma imo dobre, bo tam same klocki po 150cm wzrostu, wygladal na tamten czas poprostu najlepiej z nich.

1