Ronnie Coleman, o którym często piszemy na łamach Fitploty to żywa legenda z ośmioma tytułami Mr. Olympia na swoim koncie. Po zakończeniu kariery widział i oceniał przychodzące talenty w kulturystyce. Jest świadkiem zmieniających się trendów w kulturystyce i bacznym obserwatorem. W niedawnym filmie na YouTube Coleman wymienił dwóch kulturystów obecnego pokolenia jako swoich ulubionych. Są nimi Derek Lunsford i Samson Dauda.

Już na kilka tygodni przed grudniową imprezą Olympia 2022 Coleman przewidział, że Derek Lunsford będzie największym zagrożeniem dla byłego Mr. Olympia Mamdouha „Big Ramy” Elssbaya. Ostatecznie to Hadi Choopan zwyciężył, a Lunsford zajął godne drugie miejsce. Coleman był zachwycony jego występem do tego stopnia, że ​​teraz przewiduje, że były mistrz 212 wygra Olimpię 2023 w listopadzie. 

„Mój ulubiony kulturysta w tej chwili, zobaczmy… hmm, Derek Lunsford, prawdopodobnie faworyt numer jeden. Mój ulubieniec numer dwa nazywa się Samson Dauda. Gdybym miał wybrać faworyta, byliby nimi ci dwaj panowie. Widzę, że każde pokolenie ma swoich faworytów. Przeważnie każdy z nas musi bardzo ciężko pracować i odpowiednio się odżywiać oraz dokonywać największych poświęceń w historii. Myślę więc, że następna generacja kulturystów to całkiem niezła klasa facetów. Pracują niezwykle ciężko. Ciężko trenują. Ostro się odżywiają. Myślę więc, że nowa generacja jest całkiem niezłą generacją”.

Tymczasem były mistrz Big Ramy skupił się na odzyskaniu tytułu, gdyż zajął dopiero piąte miejsce na ostatniej Olimpii i czwarte na Arnold Classic 2023. Po leczeniu komórkami macierzystymi ma nadzieję, że uda mu się zwyciężyć. Niestety z takimi rywalami jak Lunsford, Dauda, Choopan i Walker będzie bardzo ciężko. Czy podzielacie zdanie Ronniego? Kto jest aktualnie Waszym ulubionym kulturystą?

https://youtu.be/SpNypBV0Ipw

Komentarze (0)