Już w ten weekend odbędą się długo wyczekiwane zawody Mr. Olympia 2020. Tym razem odbędą się one wyjątkowo w nowej lokalizacji w Orlando na Florydzie ze względu na ograniczenia spowodowane Covid-19. Zawodnicy i zawodniczki z całego świata, właściwie już gotowi, dopieszczają tylko formę. 

Roelly Winklaar również był już gotowy, by powalczyć o tytuł Mr. Olympia po raz dziesiąty, ale niestety miał straszliwego pecha. Okazało się, że jego wynik testu na obecność koronawirusa jest pozytywny! Ulubieniec publiczności z 2018 roku, był w tym roku wyjątkowo skupiony na przygotowaniach. Winklaar przez ostatnie kilka tygodni publikował aktualne zdjęcia sylwetki, a fani mocno wierzyli, że zajmie wysoką lokatę obok  faworytów, którymi są Brandon Curry i Phil Heath. Niestety będzie musiał obejść się smakiem. Możemy sobie tylko wyobrazić, jak strasznie musi się teraz czuć. Na Instagramie napisał:

„Z niezwykle smutnym i ciężkim sercem chcę oficjalnie ogłosić wszystkim moim fanom, kibicom i wszystkim innym w branży, że niestety nie będę startował w zawodach Mr. Olympia 2020. Wynik testu na obecność Covid-19 okazał się pozytywny podczas pobytu w Turcji, kiedy byłem w drodze do USA. Próbowaliśmy wszystkiego, co tylko mogliśmy, ale mając pozytywny wynik, tak naprawdę nic innego nie możemy zrobić. W międzyczasie wystąpiły pewne objawy Covid-19 i teraz skupiam się na całkowitym wyleczeniu. Chociaż wiadomość już się pojawiła, to uważam, że ważne jest, żebym wszystkich osobiście poinformował o tym nieoczekiwanym obrocie wydarzeń. Mój trener @ahmd_askr i ja bardzo chcieliśmy pokazać wam w tym roku zupełnie inną sylwetkę. Coś, czego nigdy wcześniej nie widzieliście. Niemniej jednak zapewniamy, że kiedy będę w trakcie rekonwalescencji, będziemy pracować nad naszym planem gry na 2021. Dziękuję całemu zespołowi @mrolympiallc i @ifbb_pro_league, którzy byli gotowi pomóc nam na każdym kroku. A moim sponsorom i wszystkim innym za ich wsparcie. Do zobaczenia w 2021 roku! Peace out”

 

Wielka szkoda, że ​​Winklaar nie będzie w stanie stanąć na scenie Mr. Olympia. Mamy nadzieję, że do weekendu, nie będzie więcej takich smutnych informacji i wszyscy zakwalifikowani na chwilę obecną, stawią się w Orlando. Na tę chwilę swój przyjazd do Stanów Zjednoczonych musieli odwołać Rafael Brandao, Cedric McMillan, Flex Lewis, Nathan De Asha.

Komentarze (5)
lordknaga

nastepny kozak odpada z listy zawodnikow i do tego dolozy ppv - czyli platny stream te zawody to bedzie komedia, mega slaba obsada, bo wiekszosc tych lepszych sie wykruszyla i do tego kaza sobie bulic za ogladanie, no nie ma co, maja moje siano jak w banku %-)

3
rarytas1

W Strongman (WSM ) była ta sama sytuacja. Przed zawodami w kilku konkurencjach obniżyli obciążenia żeby uczestnicy sobie poradzili. Taki czas - kto ma farta może odnieść sukces pomimo braku predyspozycji do bycia najlepszym

1
lordknaga

w tym sporcie, nie powinno byc zawodnikow bez predyspozycji, ktorzy plasuja sie wysoko :-P

0
lodzianin1

Bardzo szkoda, forma mega
Wlozyl kupe kasy, zdrowia i serca w to wszystko i lipa.

0
lordknaga

kasy to on akurat nie wlozyl nic a do tego zarobilb:-D

0