Rafael Brandao (24 l.) urodził się i wychował w Garça, małym mieście w Brazylii. Po wygraniu karty PRO w 2016 roku, Rafael zadebiutował jako zawodowiec, zajmując 8 miejsce w San Marino Pro 2017. Zyskał dużą popularność, ale w przeciwieństwie do większości innych zawodników w tej kategorii, którzy podkreślają masywne mięśnie, Rafael Brandao wydaje się dążyć do innego wyglądu. Koncentruje się na byciu bardzo dociętym i niezbyt masywnym, walcząc z gigantami na scenie.

 

Życie Rafaela nie zawsze koncentrowało się na podnoszeniu ciężarów. Dorastając, starał się przybrać na wadze, ale było to dla niego bardzo trudne, pomimo spożywania dużej ilości kalorii. Jego rówieśnicy często dokuczali mu z powodu jego wątłej postury. W końcu postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Zaczął chodzić na siłownię i solidnie ćwiczyć. Chociaż początkowo nie wiedział zbyt dużo o treningu, był to pierwszy krok Rafaela do osiągnięcia doskonałości. Wystartował z wagą 55 kilogramów (!) i dzięki odpowiednio dobranemu treningowi, szybko nabrał masy mięśniowej. W ciągu zaledwie kilku miesięcy ciało Rafaela znacznie się poprawiło. Niesamowite efekty sprawiły, że zakochał się w treningu siłowym.

 

 

Zainteresował się kulturystyką i w wieku 20 lat postanowił po raz pierwszy wystąpić w zawodach. Ten moment był przełomowy w jego życiu, bo gdy tylko wszedł na scenę zrozumiał, że to jest to, czym chce się zająć w życiu. Od tamtej pory nie tracił czasu i robił wszystko, aby stać się profesjonalnym kulturystą. W końcu spełniły się marzenia Rafaela. Jego wysiłki i zaangażowanie ostatecznie przyniosły mu w 2017 roku miejsce wśród elitarnych kulturystów z kręgu IFBB Pro. Jego dotychczasowe osiągnięcia w lidze zawodowej:

 

2017

  • San Marino Pro - 8 miejsce

2018

  • New York Pro - 6 miejsce
  • California State - 3 miejsce
  • Toronto PRO SuperShow - 5 miejsce

Choć może nie udało mu się znaleźć w pierwszej 5 w NY Pro, wiele osób uważało, że zasługiwał na co najmniej TOP 3. Rafael uważa, że sędziowie oczekują jeszcze większej masy. Może to być spowodowane wprowadzeniem podziału Classic Physique. Nacisk kładziony jest na estetykę i definicję, a kulturystyka Open Weight musi się czymś wyróżniać. Rafael dąży oczywiście do tego by być najlepszym z najlepszych. Patrząc na jego sylwetkę, jesteśmy przekonani, że prędzej czy później osiągnie swój cel. Ostatnie zawody skomentował tak:

“Bardzo się cieszę, ponieważ w trzech konkursach PRO znalazłem się jako brazylijczyk, wśród 6 najlepszych, co jest historycznym osiągnięciem.  Moja kariera w Pro dopiero się rozpoczyna, mam 24 lata, ale jestem bardzo świadomy tego, czego chcę w moim życiu.”

My oczywiście zamierzamy śledzić dalsze losy Rafaela i będziemy informować Was na bieżąco. Jak oceniacie jego sylwetkę?