W Egipcie kulturystyka jest sportem uważanym za wyjątkowym. Mr. Olympia Big Ramy jest więc w rodzimym kraju kimś w rodzaju bohatera narodowego. Miasto, z którego pochodzi, czyli Kafr El Sheikh postanowiło w wyjątkowy sposób uhonorować jego osiągnięcia.

Ramy od dawna jest czołowym kulturystą z dużym potencjałem, ale w ostatnich latach jego kariera nabrała rozpędu. Rok temu po raz pierwszy zdobył tytuł Mr. Olympia, a po powrocie do kraju przywitano go jak prawdziwą gwiazdę i bohatera. 

 

Polecamy również: Egipt wita bohatera po wygraniu Mr. Olympia

Egipski kulturysta jest traktowany z ogromnym szacunkiem także przez mieszkańców jego rodzinnego miasta Kafr El Sheikh. Według wpisu na stronie CairoScene na Instagramie władze chcą uhonorować osiągnięcia Big Ramiego nazywając plac w mieście jego imieniem.

„Big Ramy został uhonorowany i ma plac nazwany jego imieniem w rodzinnym mieście Kafr El Sheikh.

Po zdobyciu upragnionego tytułu Mr Olympia już drugi rok z rzędu Mamdouh „Big Ramy” Elssbiay otrzymał najwyższe wyróżnienia, a gubernator jego rodzinnego miasta, Kafr El Sheikh ogłasza, że ​​największy plac w mieście zostanie nazwany jego imieniem.

Big Ramy został wyróżniony jako przykład dla młodzieży w Egipcie, jego wytrwałość i determinacja doprowadziły go do światowej sławy w kulturystyce. Urodzony w Kafr El Sheikh w 1984 roku, karierę zawodową rozpoczął w 2010 roku, wygrał wiele międzynarodowych zawodów kulturystycznych, szczyt swojej kariery osiągnął zdobywając tytuł Mr. Olympia – najpierw w 2020 r., a następnie ponownie w tym roku”.

To oczywiście ogromny zaszczyt dla Big Ramiego i cieszymy się, że jego niesamowita sylwetka i kariera kulturystyczna zostały docenione w Egipcie.  Życzymy mu kolejnych sukcesów!

Komentarze (6)
rarytas1

Wcale mnie to nie dziwi bo być najlepszym kulturystą na planecie to nie jest drobny wyczyn i gdzie jak gdzie, ale w rodzinnym mieście plac mu się należy

1
F1.08

Czy mi sie wydaje czy na tym filmiku Ramy ma duzo lepsze plecy niz mial rok temu? Zawsze to jego bolaczka byla.

A to ze popularny..u nas tez sie jaralismy Malyszem czy Kubica..status Bogow mieli :)

1
lodzianin1

Należy się chłopu

2
mudafuka

On wystarczy że coś zacznie mówić po angielsku i stereotyp tępego osiłka jest jak najbardziej prawdziwy ...IQ max 80

1
lodzianin1

Nie startuje w olimpiadzie z fizyki ;-)

1
mudafuka

I dlatego fajnie być d****em?

1