Hakeem Abdul-Saboor jest 30 letnim sportowcem, który zmienił kierunek kariery z kulturystyki na bobsleigh. Mało tego, niedawno pojawił się w drużynie olimpijskiej USA! Jest to prawdopodobnie pierwsza tego typu historia.
Hakeem Abdul Saboor jest sportowcem na najwyższym poziomie od czasów szkoły średniej. Rywalizował w koszykówce, piłce nożnej, a także lekkoatletyce. Jego trener powiedział o nim: "Prawdopodobnie jest najlepszym wszechstronnym sportowcem, jakiego kiedykolwiek trenowałem".
Za czasów liceum, udało mu się wystąpić jako zawodnik drużyny piłkarskiej University of Virginia. Po wielu kontuzjach Hakeem został zmuszony do skrócenia kariery piłkarskiej. Ale nie trwało długo, dopóki nie znalazł innej pasji - kulturystyki.

Po przesłaniu swoich zdjęć do Bodybuilding.com został zaproszony do udziału w konkursie FIT USA 2012. Jednak po zajęciu czwartej pozycji w pokazie, Hakeem stwierdził, że nie będzie w stanie wziąć udziału w zawodach krajowych z powodu braku funduszy.

Sprawność fizyczna Hakeema sprawiła, że do internetu trafiło nagranie z jego udziałem, które doskonale obrazowało jego umiejętności. Szybko zauważył to Brad DeWeese (były szef fizjologii amerykańskiego komitetu olimpijskiego), w wyniku czego został zaproszony na wydarzenie. Po rozpoczęciu treningów w 2015 roku, Hakeem po raz pierwszy pojawił się w drużynie olimpijskiej w USA w tym roku.
Hakeem udowodnił całemu światu, iż jest wszechstronnym zawodnikiem, bo przecież nie każdy może ot tak po prostu zmienić dyscyplinę sportową i w dodatku pojawić się na olimpiadzie. Ciekawe co będzie następne?