Kolejne zawody Mr. Olympia przeszły już do historii… Kilka osób obroniło tytuły z poprzedniego roku, ale mamy też kilka nowych mistrzów i mistrzyń. Najwięksi fani kulturystyki już od dawna dyskutowali o tym, kto zostanie nowym mistrzem w kategori OPEN. Ronnie Coleman prawidłowo wytypował zwycięzcę, którym został Brandon Curry.  Po wygranej na Arnold Classic w marcu utrzymał formę, by osiągnąć swój najważniejszy cel. Zdobył trofeum Eugena Sandowa, złoty medal i czek na nagrodę pieniężną w wysokości 400 000 $! Czarnym koniem zawodów okazał się Hadi Choopan, który zadebiutował na scenie Mr. O. Nie tylko zajął wysokie III miejsce, ale zgarnął nagrodę publiczności Mr. Olympia People's Champ.

10. Patrick Moore

“Zmiana warty” nastąpiła także w kategorii Bikini. Angelica Teixeira, która przez 2 lata z rzędu cieszyła się złotym medalem i w tym roku również była faworytką, tym razem zajęła III miejsce. Nową mistrzynią Bikini Olympia została Elisa Pecini, o której więcej możecie przeczytać TUTAJ:

10. Marcia Goncalves

W kategorii Classic Physique Breon Ansley królował na scenie w ciągu ostatnich dwóch lat. Tuż za nim zawsze był Chris Bumstead, więc dla wielu osób oczywiste było, że walka rozegra się między tymi dwoma panami. No i w tym roku przystojny kanadyjczyk w końcu dopiął swego! Bumstead zgarnął tytuł mistrza, złoty medal i czek na 30 000 $.

Warto też wspomnieć o Piotrku Boreckim, który mimo nienagannej formy niestety nie został zauważony. Mimo to, już sam start w zawodach Mr. Olympia jest zapewne dla niego wielkim sukcesem i spełnieniem marzeń.

10. Stan De Longeaux

W kategorii Men’s Physique podobnie jak w innych, mamy nowego mistrza Raymonta Edmundsa. Brandon Hendrickson, który w ubiegłym roku pokonał Jeremy Buendia w tym roku niestety był dopiero na czwartej pozycji.