Ed Fury uważany za jednego z najlepszych kulturystów lat 50. i 60., zmarł w wieku 94 lat. O śmierci poinformowała jego żona Shelly. Przyczyna zgonu nie została podana do wiadomości publicznej. Fury urodził się 6 czerwca 1928 roku w Edmund Holovchik w stanie Nowy Jork. Pojawiał się w wielu magazynach i publikacjach poświęconych kulturystyce. Często porównywano jego budowę ciała do kultowego Steve Reevesa. Jako kulturysta Ed Fury wygrał zawody Mr. Muscle Beach w 1951 roku. 

Oprócz kulturystyki zajmował się także aktorstwem. Grał w filmach „Sword and Sandal”, a także wcielił się w mitologiczną postać Ursusa w serialu telewizyjnym “Ursus, Son of Hercules”, a także później w “Ursus in the Valley of the Lions” oraz “Ursus in the Land of Fire”.

Fury dorabiał, biorąc udział w różnych występach telewizyjnych. Często korzystano z jego usług, gdy Hollywood potrzebował umięśnionego aktora lub modela. Nadal rozwijał się jako aktor występując w “The Doris Day Show”, “Gilligan's Island, Columbo”, “The Brian Keith Show”, “Medical Center”, “Shazam!” i “Fantasy Island”. Ed Fury inspirował wiele osób do prowadzenia zdrowego stylu życia i sięgania po marzenia.

 

Komentarze (3)
MalwaCK

Smutne to wieści. Bardzo ładny mężczyzna.

1
_Knife_

Chyba wieku nie doczytala.

0
lodzianin1

94 lata ładny wiek

2