Tuż przed zawodami Mr. Olympia 2021 zmarł znany zawodnik Classic Physique i 212 George „Da Bull” Peterson. Jego nieoczekiwana śmierć w wieku zaledwie 37 lat, mocno wstrząsnęła światem kulturystyki. Od kilku lat występował w licznych pokazach na dużej scenie. Zaliczył cztery występy na Olympii - trzy razy w Classic Physique i jeden w 212. Miał wystartować kolejny raz w ten weekend z nadzieją przerwania złej passy zajmowania trzeciego miejsca...

Portal RxMuscle ujawnił szczegóły dotyczące okoliczności jego śmierci. Dave Palumbo wyjaśnił, że George został znaleziony martwy w swoim pokoju hotelowym po tym, jak jego trener nie był w stanie się z nim skontaktować. Raport wskazywał, że George miał krew wokół nosa, co według Dave'a może być związane z tętniakiem, chociaż nie zostało to jeszcze potwierdzone. Próbowano go reanimować, ale nie przyniosło to rezultatu. Śmierć nastąpiła kilka godzin wcześniej. Na oficjalną przyczynę zgonu, trzeba będzie jeszcze poczekać, ale już mówi się, że miała ona związek z intensywnymi przygotowaniami do zawodów. 

https://youtu.be/kAYx6gVQMJg

Przez ostatnie kilkanaście miesięcy, na bieżąco informowaliśmy Was o przedwczesnych zgonach zawodników i zawodniczek. Niektóre z nich miały związek z diuretykami stosowanymi w celu odwodnienia przed zawodami, co doprowadziło do gorącej dyskusji w branży fitness. Nie wiadomo, jak było w przypadku Petersona, ale bez względu na przyczyny, jest to niewątpliwie bardzo przygnębiająca wiadomość dla wszystkich jego fanów. 

Historia kulturystyki George'a Petersona

2013

Mistrzostwa Ameryki Północnej, IFBB Men's Heavyweight  – 18 miejsce

National Championships, NPC Men's Heavyweight – 16 miejsce

2016

Eastern USA Championships, NPC Men's Classic Physique Class B – 1 miejsce

National Championships, NPC Men's Classic Physique Class B, Ogólnie – 1 miejsce i karta PRO

2017

New York Pro, IFBB Men's Classic Physique – 2 miejsce

Tampa Pro, IFBB Men's Classic Physique – 1 miejsce

Mr. Olympia, IFBB Men's Classic Physique – 3 miejsce

2018

Mr. Olympia, IFBB Men's Classic Physique – 3 miejsce

2019

Arnold Classic IFBB Men's Classic Physique – 1 miejsce

Mr. Olympia, IFBB Men's Classic Physique – 3 miejsce

2020

Tampa Pro, IFBB Men's Classic Physique – 1 miejsce

Mr. Olympia, IFBB 212 Division – 3 miejsce

Komentarze (12)
basmann

Na bank się tak nie znał jak chłopaki w dziale doping i nie brał „z głową”, bo tam układane cykle nie mają skutków ubocznych na szczęście ;)

9
rarytas1

A ty odróżniasz poziom zawodowy od podwórkowego ? Ostatnia faza przygotowań do zawodów to duże ryzyko którego nie doświadczy żaden użytkownik forum

0
basmann

Już wybielanie koksowania się zaczyna :D

0
Bull

To ja znam minimum 15stu zawodników z forum. W tym tez ligi Pro.

1
F1.08

Chciales byc smieszny.... i niestety udalo Ci sie. :)

0
M-ka

Częstsza wersja - udar krwotoczny.

0
M-ka

Może zresztą się mylę, ale tętniaki są b.rzadkie, a udary powszechne.

0
M-ka

Odwodnienie sprzyja zakrzepom - kto robił galaretkę ten wie, że rzadki płyn się nie zetnie, a czym gęściejszy , tym łatwiej. Odwodnienie zagęszcza płyny ustrojowe (w tym krew, w człowieku).
Jeśli występują dodatkowe czynniki zakrzepicy, to ryzyko rośnie.
Moim zdaniem w wypadku wielu sportowców one ostatnio występują. I to by tłumaczyło ten natłok nagłych śmierci.

1
M-ka

Przy takich zjawiskach jak krystalizacja czy krzepnięcie, mają znaczenie pozornie drobne rzeczy, zapoczątkowujące lawinowy proces. Z lekcji fizyki - zarodki krzepnięcia... Nawet po galaretce to widać, kiedy np. do płynu wrzucimy jakiś chłodny przedmiot, wokół którego gwałtownie narasta skrzep.
Co chcę przez to powiedzieć: że wystarczy jakiś pozornie nieznaczący, miejscowy, katalizator procesu, żeby to zapoczątkować.
Różne są teorie nt. mechanizmów powstawania zakrzepicy po wiadomo czym, ale odwodnienie na pewno bardzo zakrzepom sprzyja i skutki uboczne mogą się ujawnić właśnie w takich warunkach, pod wpływem katalizatora jakim jest produkowane przez organizm białko kolca czy grafen, który podobno niektórzy tam znaleźli, a który może się kumulować w ciele i też sprzyja zakrzepom. Jeśli takie coś znajdzie się w naczyniach włosowatych, to odwodnienie będzie gwoździem do trumny. Unieruchomienie także sprzyja - stąd ludzie są znajdowani rano martwi.
Stąd po preparacie - unikałabym odwodnienia za wszelką cenę.
Są to moje domniemania, jeśli ktoś się nie zgadza - ok.

0
Possible

Kolejna smutna wiadomość :(
Świetny zawodnik, sylwetka w stylu lat 90.

Bosman mógłbyś się powstrzymać od tych ironicznych komentarzy.

0
basmann

Już milczę.

1
rarytas1

Miał pecha, że nie dożył do zawodód a szkoda bo pewnie przygotował formę życia , ale tego się już nie dowiemy

1