W grudniu został ogłoszony skład  Arnold Classic 2022. Na liście widnieje kilka wielkich nazwisk, ale także jedna dająca się od razu zauważyć nieobecność. Zwycięzcy z 2021 roku Nicka Walkera. „The Mutant” miał niesamowicie udany ubiegłoroczny sezon. Wygrał  New York Pro,  Arnold Classic i zdobył kwalifikacje do Olympii. Po tym paśmie sukcesów zdecydował, że w 2022 nie weźmie udziału w drugich co do wielkości zawodów kulturystycznych, ponieważ chce dobrze dobrze przygotować się do Olympii. To tym zawodom pragnie poświęcić całą swoją energię. Na Instagramie dokładnie to wyjaśnił. 

„Wszyscy ciągle pytają - Dlaczego nie startujesz w Arnoldzie? Pamiętam, jak zrobiłem karierę w Chicago 6 tygodni po tym, jak właśnie przeszedłem na zawodowstwo. Zająłem 4 miejsce, pokonało mnie 3 najlepszych zawodników w tym sporcie. Czy byłem zły, że nie wygrałem? Myślę, że to powinna być początkowa reakcja każdego, gdy celem jest zawsze wygrana. Ale wiedziałem też, że właśnie znalazłem się na 4. miejscu za jednymi z najlepszych. Pamiętam, jak następnego ranka spojrzałem na siebie w lustrze i powiedziałem - Już nigdy mnie nie pobiją”.

Nie był zadowolony także z piątego miejsca na Olympii, chociaż był to jego debiut na tych zawodach. Większość byłaby zadowolona z tego wyniku, ale Walker uznał to za porażkę i nic więcej.

”Potrzebuję poza sezonem, aby dokonać dużych ulepszeń na Olympię 2022. Idę po to wszystko”.

Jasne jest, że jego celem jest zdobycie tytułu Mr. Olympia. Walker wspomniał o czterech konkurentach, którzy pokonali go w październiku. Są to  Big Ramy, Brandon Curry, Hadi Choopan i Hunter Labrada. Ponieważ ta czwórka prawdopodobnie również będzie w tym roku startować, Walker nie czuje potrzeby wcześniejszego wyjścia na scenę. 

 

Podsumowując: Olympia 2022 powróci do Las Vegas w dniach 15-18 grudnia. Mimo odbywającego się w marcu Arnold Classic Nick Walker nie będzie startował. Zamiast tego wszystkie jego siły zostaną wykorzystane do zdobycia statuetki Sandowa pod koniec roku. Jak myślicie, dobra decyzja? 

Komentarze (2)
Gats 2

Albo mi się wydaje albo on ma brzydkie mięśnie brzucha.

2
lordknaga

co o tym myslismy? a ja mysle ze obsada jest mega slaba w ostatnich latach, a to ze gosc z tak obrzydliwa sylwetka, jest w top5 najwazniejszych zawodow na swiecie, chyba tylko utwierdza mnie w moim przekonaniu :-D

1