Nick Walker w niedawno opublikowanym filmie omówił swoje obecne przygotowania do drugich zawodów Mr. Olympia. Towarzyszył mu znany kulturysta Flex Lewis. W zeszłym roku „The Mutant” cieszył się z udanego debiutu wśród najlepszych zawodników na świecie. Wygrał New York Pro i Arnold Classic, a na Olympii był piąty. Matt Jansen, który w zeszłym roku doprowadził Walkera do sukcesu nadal jest jego trenerem, chociaż na początku roku ich drogi się rozeszły.

Walker przyznaje, że odczuwa sporą presję w tym roku i wie, że wiele osób liczy na jego zwycięstwo.

„Myślę, że wywierałem na siebie zbyt dużą presję. Nie tyle presja z zewnątrz, ale wewnętrzna presja, która, jak sądzę, zniszczyła mnie psychicznie zaraz po Olimpii, co spowodowało wiele problemów z tym, przez co przeszliśmy ja i Matt”.

Walker powiedział też, że „cały rok był dla niego kiepski” i dopiero kiedy wrócił do współpracy z Jansenem czuje, że jest na odpowiedniej drodze.

„Długo nie mogłem wejść w wir przygotowań. Początek był zły. Kiedy ja i on połączyliśmy się ponownie, teraz jesteśmy na fali. I jestem bardzo zadowolony z tego, co teraz robimy”. 

Zapytany wprost przez Lewisa, czy wygra tegoroczne zawody Mr. Olympia, Walker powiedział:

„Tak, mogę wygrać. Wszystko, co powiedziałem, że zamierzam zrobić, zrobiłem to i bez wątpienia będę Mr. Olympia. Mam do tego świetny system wsparcia. Świetny trener — kto mnie powstrzyma?”

 

Przez cały sezon Walker wykonywał treningi siłowe z wieloma zawodnikami Men's Open takimi jak Samson Dauda i Brandon Curry. Do największego pokazu kulturystycznego w roku pozostały niecałe dwa miesiące, a Nick jest bardzo pewny siebie. Może trochę zbyt pewny?

https://youtu.be/739Fug68TWs

Komentarze (5)
F1.08

"Kto mnie powstrzyma?"...no nie wiem..moze dwukrotny mr Olympia ktory ma estetyczne nogi?

0
lordknaga

akurat jego nogi - masywne tez nie sa estetyczne a nawet zauwazyli ostatnio w nich dziure :-D

0
F1.08

tak "nieestetycznych" jak Walker to jednak nikt nie ma :) Na to się patrzeć nie da... Ja mam odruchy wymiotne (serio)

1
głodziu22

Pewny to on może być tego że trening zrobi a nie wygra mr olympia goścć nie ma lustra i nie widzi że jest klocowaty a zwłaszcza jak jego uda i łydy wyglądają.

1
hewehmunja

ten flex to mial na TRT wejsc jakos 2msc temu a tu na zdjeciu widac że nadal gruba bomba leci

0