W ten weekend odbyły się zawody Pittsburgh Pro 2019, które są jednymi z największych i najbardziej ekscytujących konkursów. Jest to główne show Jima Maniona, prezesa NPC i IFBB Pro League, który mieszka właśnie w Pittsburghu. Oprócz możliwości zobaczenia na scenie rywalizacji wielu znanych lub wschodzących gwiazd w kulturystyce i fitness, największą atrakcją jest chyba pozowanie największych zawodników i supergwiazd w kulturystyce. Jest to widok, którego raczej nie doświadczycie poza Arnold Classic i Mr. Olympia.

https://youtu.be/PCyVUUteGJI

William Bonac, Roelly Winklaar, Shawn Rhoden, Dexter Jackson i Brandon Curry wszyscy stanęli na scenie, aby zaprezentować swoje ciała na tak zwanym “offseason”. Każdy z nich wyglądał naprawdę masywnie! Oczywiście wszystkie oczy były skierowane na MR Olympia 2018 Shawnie Rhodenie, który ku zaskoczeniu wielu osób zdetronizował siedmiokrotnego zwycięzcę Phila Heatha. Shawn w tym roku będzie chciał obronić tytuł, a wiele osób zastanawia się czy trafi z formą. Patrząc jednak na gościnny pokaz w Pittsburghu, koledzy po fachu prezentują na tę chwilę podobny poziom formy, więc do września powinien zdążyć. Z pewnością będzie musiał zaprezentować się jeszcze lepiej, niż w ubiegłym roku.

Podczas tych prestiżowych zawodów startowała Ewelina Szala, która na Instagramie powiedziała, że nie dostała się do top 5. Wiemy, że nie weszła nawet do top 15, a w sumie to nawet była ostatnia, mimo że podobno dostała feedback od głównego sędziego, innych trenerów i zawodników, że ma “amazing shape”. Taki to amerykański sen o NPC… Ogromny sukces odniósł za to nasz rodak, mieszkający na Wyspach - Dawid Geler. Zdobył złoty i srebrny medal w classic physique. Ogromne gratulacje!

https://youtu.be/Y4CXcQehLds

Shawn Rhoden

Dexter Jackson