W Santa Susanna trwają Mistrzostwa Świata 2020 federacji IFBB. Wiele osób myślało, że z powodu pandemii to prestiżowe wydarzenie nie odbędzie się. Na szczęście dzięki odpowiednim działaniom i odpowiedniemu planowaniu udało się bezpiecznie zorganizować  imprezę. Pierwszego dnia oprócz zawodów, odbył się także Światowy Kongres IFBB, na którym potwierdzono zmiany regulaminu i daty zawodów w 2021 roku. Największym zaskoczeniem była zmiana miejsca zawodów Arnold Classic Europe 2020. Więcej szczegółów na temat tego wydarzenia już wkrótce.

Pierwszy dzień zawodów był poświęcony kulturystyce mężczyzn. Wśród medalistów znaleźli się także Polacy.

 

Daniel Kunikowski został zwycięzcą w kategorii Men’s Classic Bodybuilding do 175 cm i zawiezie do domu złoty medal. Nasi weterani wypadli bardzo przyzwoicie. Sebastian Szmyt zdobył srebrny medal i wicemistrzostwo Świata w kategorii do 90 kg, a Mariusz Bałaziński został Mistrzem Świata w swojej kategorii wiekowej! W top 6 znaleźli się jeszcze Tomasz Danielak, Jakub Potocki, Andrzej Drabikowski, Rafał Bimbach, Tomasz Laszko oraz Rafał Jałowiecki. 

Serdecznie gratulujemy wszystkim panom! Życzymy powodzenia naszym zawodniczkom i zawodnikom w kolejnych dniach imprezy.

Komentarze (3)
lordknaga

dawid ziola, z tego co kojarze zajal 2gie miejsce, czyli jest wicemistrzem swiata w swojej kategorii a nie wymieniliscie go?

0
Bull

Jutro kompletne podsumowanie z całej imprezy

1
natasza__

Jak widzisz, są to wyniki z pierwszego dnia. Zioła zdobyl srebro drugiego dnia. O tym dzis będzie.

1